Precedentas: kauniečių prašymu apmokestintas parkavimas jų kieme

Šį antradienį į eilinį posėdį susirinkusi Kauno miesto taryba patenkino vieno S. Daukanto gatvėje esančio namo gyventojų prašymą apmokestinti jų kiemą. Vidiniame Laisvės alėjos kvartale esantį kiemą nuolat užgrūsdavę pašalinių automobilių vairuotojai nuo šiol už stovėjimą turės susimokėti.

„Ir dieną, ir vakare vairuotojai, nepaisydami kelių eismo ženklų, atvažiuoja į mūsų kiemus per pėsčiųjų ir dviratininkų zonas, o pasistatę automobilius eina į kavines. Kadangi taikiai šios situacijos neįmanoma išspręsti, vienas iš būdų – kiemo apmokestinimas“, – prieš keletą savaičių pasakojo S. Daukanto gatvėje gyvenantis Augustinas.

Kauniečių prašymu apmokestinus jų kiemą, namo gyventojai už parkavimą mokės simbolinį mokestį: už pirmąjį automobilį – 35 eurų, o už antrąjį – 70 eurų metinį mokestį. Tuo tarpu pašaliniai automobiliai – pilną nustatytą kainą.

„Daugiabučio kieme panorę parkuotis ne namo gyventojai turės susimokėti  pagal geltonojoje zonoje galiojantį rinkliavos įkainį, siekiantį 1,2 euro už valandą. Kol vairuotojai apsipras, pirmąją savaitę prasižengusiems vairuotojams skirsime įspėjimus“, – teigė Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content