J. Audėjaitis apie Kauno mokslo populiarinimo centrą: jis bus išskirtinis

Daugybę įvairiose pasaulio vietose įsikūrusių mokslo populiarinimo centrų aplankęs architektas, Kauno miesto tarybos narys Jonas Audėjaitis įsitikinęs – Kaune įgyvendinamas „Mokslo salos“ projektas bus unikalus ne tik savo architektūra, bet ir turiniu.

Nemuno saloje 2018 metais iškilsiančiame Nacionaliniame mokslo ir inovacijų centre didžiausias dėmesys turės būti skirtas reikšmingiausiems lietuvių mokslininkų pasiekimams. Tuo įsitikinęs prof. J. Audėjaitis pabrėžia, kad visuomenėje gajus mitas esą mokslo centrai yra nuobodžios laboratorijos iš tiesų yra visiškas absurdas.

„Mokslo centras – tai vieta, kur mokslas pristatomas populiariai. Pirminis tikslas yra mokslą „atnešti“ jaunam žmogui, kad jis pasaulį suprastų ne tik iš vadovėlių, bet ir savo gyvu veiksmu, prisilietimu galėtų pajusti mokslo grožį ir tai jį įtrauktų“ , – teigė J. Audėjaitis.

Pirmąjį mokslo populiarinimo centrą profesorius aplankė dar 1987 metais Japonijoje. J. Audėjaitis juokiasi, kad niekuomet nepagalvojo, kad toks statinys vieną dieną atsiras ir Kaune. Pasaulyje veikia beveik trys tūkstančiai mokslo centrų, kuriuos kasmet aplanko daugiau nei 300 milijonų lankytojų.

„Pristatant mokslą svarbiausia panaudoti visą išmonę ir tai padaryti įdomiai ir patraukliai. Mokslo negalima subanalinti. Dar nepaskelbus konkurso tarptautinėje arenoje jaučiamas didžiulis susidomėjimas šiuo projektu“ , – pabrėžė J. Audėjaitis.

Mokslo populiarinimo centro architektūrinį konkursą organizuos viena iš garsiausių šios srities kompanijų pasaulyje „Malcolm Reading Consultants“. Londone reziduojanti kompanija turi 20 metų tarptautinių architektūrinių konkursų organizavimo patirtį. Tarptautinis konkursas bus paskelbtas birželio pradžioje ir tęsis iki rugsėjo. Kompanija „Malcolm Reading Consultants“ bus atsakinga už visą architektūrinės vizijos konkursą.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content