Savivaldybės įmonių valdybose – permainos

Kauno miesto savivaldybė nusprendė sumažinti savo kontroliuojamų įmonių valdybų narių skaičių. Vienos įstaigos valdybą nuspręsta panaikinti visai. Tuo tarpu keturių didžiausių įmonių valdybų nariams planuojama mokėti atlyginimus, sieksiančius penktadalį konkrečios įmonės vadovo atlygio.

„Savivaldybėje darbą pradėjus naujai komandai, buvo panaikinta iki tol vyravusi praktika, kuomet į savivaldybės įmonių valdybas žmonės būdavo skiriami pagal partinę priklausomybę. Į savivaldybės įmonių valdybas pakvietėme skirtingų sričių profesionalus. Vadovavomės principu, kad kiekvienos įmonės valdyboje būtų po vieną vadybos, teisės ir finansų srityse patirtį turintį profesionalą. Taip pat – po vieną su konkrečios įmonės veikla susijusios srities specialistą“, – pasakojo Gintaras Petrauskas, Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius.

Prieš maždaug 7 mėnesius naujai suformuotos savivaldybės įmonių valdybos, spręsdamos strateginius įmonių klausimus, ženkliai prisidėjo prie įmonių finansinės padėties stabilizavimosi ir rezultatų pagerėjimo.

„Įmonėms pradėjus rodyti sėkmingus rezultatus, atsirado galimybė prie sėkmingų rezultatų prisidedantiems valdybų nariams mokėti atlyginimus. Už kiekvieną darbą turi būti vienaip ar kitaip atlyginta. Šioje srityje dviračio mes neišradinėjame. Visos didžiosios valstybinės įmonės savo valdybų nariams moka atlygį. Kaune kiekvienos įmonės valdybos nariai į posėdžius renkasi po 2-3 kartus per mėnesį. Laiko užima ne tik posėdžiai, bet ir pasiruošimas jiems. Kitais žodžiais tariant, darbas bet kurios įmonės valdyboje užima nemažai laiko. Kyla pagrįstas klausimas – jeigu bet kurios srities profesionalas už savo darbą negauna atlygio, kodėl jis ten dirba ir ar jis šiai veiklai gali skirti pakankamai dėmesio?“, – teigė G. Petrauskas.

Strateginėse Kauno miesto savivaldybės įmonėse „Kauno energija“, „Kauno švara“, „Kauno autobusai“ ir „Kauno vandenys“ vietoj 7 valdybos narių liks 5. Jiems kas mėnesį bus mokamas penktadalį konkrečios įmonės direktoriaus darbo užmokesčio siekiantis atlyginimas.

Mažesnėse įmonėse „Kauno gatvių apšvietimas“, „Laboratorinių bandymų centras“, „Kauno butų ūkis“ įmonių valdybų narių skaičius mažinamas iki 3. Jiems atlyginimas nebus mokamas. Viešosios įstaigos „Automobilių stovėjimo aikštelės“ valdybą nuspręsta panaikinti.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content