Kaune pristatė naujovę – lazerinį greičio matuoklį

Antradienį Šilainiuose, ties Žemaičių plento viaduku, važiuojančių automobilių greitį fiksavo modernus, lazerinis greičio matuoklis. Kauno miesto savivaldybės Eismo saugumo komisijos nariai ir policijos pareigūnai turėjo progą įvertinti naujos kartos greičio matuoklio privalumus. Kokie greičio matuokliai šįmet bus įrengti Kaune, paaiškės po viešųjų pirkimų konkurso.

Pasak sistemą aptarnaujančios įmonės „Viltechna“ projektų vadovo Vlado Steponkaus, ši greičio matavimo sistema paremta lazerine technologija, skirtingai nei kitos greičio matavimo sistemos, fiksuoja visas eismo juostas, net ir tokiu atveju, jei automobiliai važiuoja vienas šalia kito.

„Nesvarbu, kiek automobilių važiuoja paraleliai, jeigu jie ir seka ar lenkia vienas kitą, jie visi yra fotografuojami, jeigu tai yra pažeidėjai. Tuo tarpu radarinės sistemos, jeigu dvi mašinos važiuoja viena paskui kitą, tokią situaciją fiksuoja kaip klaidą“, – aiškino V. Steponkus.

„Šiuo metu yra sprendžiama, kokius greičio matuoklius įrengsime Kaune. Tai yra vienos įmonės pasiūlymas. Rengsime viešąjį konkursą, kuriame lauksime dar daugiau pasiūlymų“, – akcentavo Eismo saugumo komisijos pirmininkas Rimantas Mikaitis.

Šiais metais 10 Kauno vietų planuojama įrengti greičio matuoklius. Abejomis kryptimis greitį matuojantys prietaisai bus įrengti tose gatvėse, kur vairuotojai dažniausiai viršija greitį. Planuojama įsigyti įrenginius, galinčius matuoti greitį abejomis kryptimis. Greičio matuokliai bus įrengti Savanorių prospekto, Nuokalnės gatvės, Šiaurės prospekto, Europos prospekto, Tunelio gatvės, R. Kalantos gatvės įkalnėse, taip pat – Jonavos gatvėje, Karaliaus Mindaugo prospekte, Žemaičių plente ir ties T. Masiulio bei Raudonojo Kryžiaus gatvių sankryža. Šios vietos buvo parinktos atsižvelgus į policijos bei Kelių ir transporto tyrimo instituto rekomendacijas.

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content