Dar vienas žingsnis S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos link: pristatytas detalusis planas

Kauniečiams šią savaitę pristatytas atnaujintas sklypo, kuriame stovi rekonstrukcijai ruošiamas S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, detalusis planas. Jį ruošę specialistai daug dėmesio skyrė automobilių ir pėsčiųjų srautų sureguliavimui. Nuspręsta, jog greta stadiono esanti Sporto gatvė bus skirta tik pėstiesiems.

Siekiant pritraukti tarptautinio lygio futbolo varžybas S. Dariaus ir S. Girėno stadione bus didinamas žiūrovų vietų skaičius. Šiuo metu pusžiedžio formos stadiono tribūnos talpina 9,5 tūkst. sporto aistruolių. Po rekonstrukcijos šis skaičius sieks iki 16 tūkst.

„Nors iš pradžių buvo galvojama apie 20 tūkst. vietų, specialistų argumentai įtikino. Jų teigimu, nekeičiant esamų tribūnų aukščio, o pristatant naujas ten, kur jų šiuo metu nėra, pasieksime iki 16 tūkst. vietų. Šis skaičius yra optimalus“, – tvirtino Kauno mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

Planuojama, jog tribūnose sėdinčius žiūrovus nuo lietaus saugos stogas, o nauja aikštės danga, bėgimo takai, modernus apšvietimas ir kita stadiono infrastruktūra užtikrins, jog rekonstruotas S. Dariaus ir S. Girėno stadionas atitiks visus šiuolaikinius reikalavimus.

Planuoja naujas parkingo aikšteles

Sprendžiant parkavimo klausimą, daug problemų išspręs greta stadiono iškilsiančio naujo lengvosios atletikos maniežo cokoliniame aukšte planuojama įrengti automobilių stovėjimo aikštelė. Dar didesnę aikštelę planuojama įrengti po kitoje stadiono pusėje esančiu lauko teniso aikštynu.

Didelės parkingo aikštelės numatytos prie planuojamo rekonstruoti Kauno zoologijos sodo bei Dainų slėnio. Iš viso keliose aplink esančiose aikštelėse bus įrengta 1300 stovėjimo vietų. Pagrindinis pėsčiųjų patekimas ir judėjimas į stadioną vyks per Sporto gatvę, taip pat – iš Dainų slėnio.

„Šiemet prasidės Kauno zoologijos sodo rekonstrukcija. Dabartinė zoologijos sodo aikštelė kelsis į vidų, o parko išorėje miestas įrengs daug naujų parkavimo vietų“, – akcentavo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Reikės ryžtingų sprendimų

Svarstoma masinių renginių stadione, sporto halėje ar naujajame lengvosios atletikos manieže metu riboti eismą Perkūno alėjoje. Vienas iš siūlymų – į šią gatvę leisti įvažiuoti tik vietiniams gyventojams, specialius leidimus turintiems sporto varžybų lankytojams ir viešajam transportui.

„Siekiant išguiti tą chaosą, kuomet automobiliai parkuojami bet kur ir bet kaip, taip užstatant greta stadiono gyvenančių žmonių kiemus, reikia ryžtingų sprendimų“, – teigė P. Mačiulis.

Preliminariais skaičiavimais, S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcija gali kainuoti apie 12-14 mln. eurų. Dalis šios sumos bus finansuojama iš Europos Sąjungos lėšų. Tiksli darbų kaina paaiškės užbaigus techninį rekonstrukcijos projektą ir sulaukus rangovo konkurso rezultatų. Rekonstrukciją planuojama pradėti šį rudenį.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content