Iššūkis Kaune: sukurti išradimą per 48 valandas

Šį savaitgalį, kovo 4-6 dienomis, KTU „Santakos“ slėnis pulsuos išradėjų ritmu – per 100 inžinierių, programuotojų, dizainerių ir kitų kūrėjų mokysis ir varžysis kūrybinėse dirbtuvėse – konkurse „Hacker Games“.

Idėjų pristatymai ir komandos narių paieškos penktadienį, darbai ir konsultacijos šeštadienį, paskutiniai potėpiai ir apdovanojimai sekmadienį – būtent tokio tipo savaitgalio renginiuose, angliškai vadinamuose „hackathon“, yra gimę šimtai populiarių paslaugų ir produktų. Lietuviškomis tokių renginių sėkmės istorijomis būtų galima laikyti kelis šimtus tūkstančių eurų investiciją pritraukusią grįžtamojo ryšio platformą „TrackDuck“ ar siuntų pristatymo robotą „Sidewalk“.

Jau šį savaitgalį kurti naujų išradimų kviečia VšĮ „Versli Lietuva“, „Startup Lithuania“ ir „KTU Startup Space“ – pernai Vilniuje ir Klaipėdoje startavęs renginių kūrėjams ciklas „Hacker Games“ 2016-uosius pradeda Kaune. Ir su svarbia naujiena: pirmąkart Lietuvoje visą savaitgalį varžysis ne vien programinės įrangos („Software“) ir žaidimų („Games“), bet ir techninės įrangos („Hardware“) kūrėjai.

Renginio organizatoriai yra suplanavę tris atskiras 48 valandų trukmės sesijas, kurių dalyviai siūlys produktų idėjas, išsidalins komandomis, konsultuosis su patyrusiais mentoriais ir sieks sukurti rinkai naudingų programų, įtraukiančių žaidimų ar perspektyvių įrenginių. Geriausiai „Hacker Games“ pasirodysiančių komandų lauks 2 tūkst. eurų piniginis fondas ir dar didesnės vertės nepiniginių prizų.

„Hacker Games“ organizatorius, „Startup Lithuania“ projektų vadovas Ugnius Zasimauskas pasakoja, kad tokios savaitgalio dirbtuvės jau ne pirmus metus rengiamos tiek Lietuvoje, tiek kaimyninėse šalyse, neretai jose sukuriami prototipai, kuriuos plėtojusios komandos neišsiskirsto po renginio, tobulina toliau ir išveda iki komercinio produkto.

„Džiaugiuosi, kad su bendraminčių pagalba Kaune pavyks surengti, ko gero, didžiausias tokio tipo dirbtuves Lietuvoje, o ypatingai džiugina tai, kad mūsų renginyje pirmą kartą Lietuvoje turėsime ir techninės įrangos kūrėjų programą. Pastaraisiais metais tarptautinių investuotojų ir startuolių dėmesys vis dažniau krypsta į techninę įrangą. Techninės įrangos kūrėjai vis pastebimesni ir Lietuvoje – daugėja jiems skirtų kūrybinių erdvių, atsiranda jiems skirta sesija „Hacker Games“ žaidynėse, smalsuoliai galės susipažinti su lietuviškais techniniais išradimais ir gegužę vyksiančio startuolių festivalio „LOGIN Startup Fair“ metu“, – sako U. Zasimauskas.

Prie „Hacker Games“ organizavimo prizais, patirtimi, laiku ir įranga nuolat prisideda renginių ciklo partneriai: techninės įrangos kūrėjų erdvė „Green Garage“, žaidimų pramonės lyderė „Game Insight“, taip pat „Startup Highway“ startuolių akceleratorius. Prie šių kūrėjų žaidynių Kaune prisijungė ir didžiausia Lietuvos programavimo kompanija NFQ, populiariausią žaidimų variklį kurianti „Unity“ bei konsultacijų kompanija „Aresi Labs“, daugybė kūrybingų ir entuziastingų kauniečių.

Kūrėjų renginį priimančio „KTU Startup Space“ startuolių inkubatoriaus vadovas Donatas Smailys vertina, kad „Hacker Games“ turėtų būti didžiausias iki šiol Lietuvoje vykęs „hakatonas“, leisiantis dar aktyviau vystyti startuolių kultūrą mūsų šalyje.

„Tikiu, kad dalį renginio metu sukurtų produktų komandos vėliau sėkmingai vystys KTU „Startup Space“ startuolių bendruomenėje. Suteiksime verslo kūrimo ir vystymo konsultacijas, mentorystę, biuro infrastruktūrą, pagalbą ieškant investicijų ir galimybę dalyvauti įvairiuose renginiuose bei mokymuose. Mūsų tikslas – sėkmės istorijos, sparčiai augantys Lietuvos startuoliai, kurie vėliau taps brandžiais verslais.​ Renginyje dalyvauti gali kiekvienas, todėl kviečiame visus norinčius kurti ir prisidėti prie stiprių idėjų įgyvendinimo“, – kalba D. Smailys.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content