Kauniečiai kviečiami švęsti Vasario 16-ąją

Jaunimo eisena, įvairūs koncertai ir atgimsiantys istoriniai personažai – tai svarbiausi Kaune vyksiančių Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginių akcentai. Planuojama, kad šventiniuose Vasario 16-osios renginiuose apsilankys daugiau nei 10 tūkst. kauniečių.

Šiemet Kaunas Valstybės atkūrimo akto pasirašymo datą sutiks su daugybę mieste vyksiančių renginių, kurie trumpam grąžins visus į tą dieną, kai dvidešimt iškiliausių Lietuvos vyrų iškilmingai visam pasauliui paskelbė, kad ši nedidelė, tačiau stipri ir drąsi valstybė – laisva.

Nuo ankstyvo ryto mieste vyks įvairūs renginiai, kurie trumpam leis prisiminti, įvertinti ir apsvarstyti, kas yra laisvė. 10 val. Kauno Kristaus Prisikėlimo ir Kauno šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčiose bus aukojamos mišios. Po jų per miestą nuvilnys jau tradicija tapusi jaunimo ir visuomeninių organizacijų eisena, kurią Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje pasitiks varpų muzika.

Vidurdienį, 12 val., Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje vyks iškilminga Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija, jaunesniųjų karininkų kursų vadų priesaikos, gėlių padėjimas prie Nežinomo kareivio kapo ir Laisvės paminklo. Ceremoniją vainikuos Veronikos Povilionienės ir folkloro ansamblių „Kupolė ir „Gadula“ koncertas.

14 val. Istorinės Prezidentūros sodelyje vyks teatralizuotas susitikimas su istoriniais personažais bei retro muzikos koncertas, kuriame koncertuos Sandra Lebrikaitė, Žanas Voronovas, Kristina Dabravolskaitė (akordeonas) ir ansamblis iš Gruzijos „Adilo“.

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre 15 val. Kauno miesto meras Santakos garbės ženklais už nuopelnus Kaunui ir Lietuvai apdovanos aštuonis asmenis. Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos renginius Kaune vainikuos koncertas, nuo 17 val. vyksiantis Istorinės Prezidentūros sodelyje. Dalyvaus grupė „Rondo“.

Visą renginių programą galite rasti čia: https://www.kaunas.lt/renginiai/lietuvos-valstybes-atkurimo-dienos-renginiai/

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content