Kaune skelbiama gripo epidemija

Sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis Kaune pasiekė epideminį lygį. Nuo šio pirmadienio Kaune skelbiama gripo epidemija.

Kauno visuomenės sveikatos specialistai perspėja, kad mieste stebimas ryškus sergamumo gripo padidėjimas, o bendras sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis pasiekė epideminį lygį – 146,5 atvejo 10 000 gyventojų per savaitę.

Vertinant sergamumo rodiklius ir dinamiką, lyginant sergamumo gripu rodiklius su trečiąją sausio savaite stebimas susirgimų gripu dalies padidėjimas nuo 7,4 proc. iki 16 proc.

Kaip praneša Sveikatos visuomenės centro specialistai gripu daugiau serga suaugusieji, o 29 proc. susirgusiųjų vaikai.

Gripo epidemija skelbiama, kai sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis pasiekia 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o gripas sudaro apie 30 proc. susirgimų. Epidemijos paskelbimu siekiama pristabdyti gripo viruso plitimą.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content