Kauno išmanioji Kalėdų eglutė: pristatytos dar kelios naujienos

Artėjant didžiosioms metų šventėms vis daugiau kauniečių ir miesto svečių lankosi prie išmaniosios Kauno Kalėdų eglės. Vienus stebina ir džiugina, kitiems smalsu, kaip viskas veikia. Dauguma sutaria, kad galimybė valdyti eglutės žaisliukus – puiki šventinė atrakcija. Kad viskas būtų dar aiškiau, eglutės kūrėjai sumontavo išmanųjį informacinį stendą, kuris lankytojams priėjus ima pasakoti apie eglutės valdymo galimybes.

Prie eglutės svečius pasitinka grojantis pianinas su raudonai šviečiančiu mikrofonu. Tai – eglutės svečių drąsos išbandymas, nes ką nors padainuoti ryžtasi ne kiekvienas.

„Padainuokite arba pasakykite eilėraštuką ir stebėkite eglutę. Svarbu dainuoti tai, kas patiktų merginoms, nes nuo jūsų žodžių ims šokti ant eglutės esanti balerina”, – juokėsi Tomas Stasiukaitis, eglutės išmaniosios dalies autorius.

Padainavus į mikrofoną, jis sumirksi, o eglutė padaro nuotrauką ir patalpina ją savo interneto svetainėje. Fotografuojami ir traukinuką aktyvavę žmonės. Kadangi muzikalių lankytojų yra labai daug, internautai svetainėje gali rasti tik paskutinės dienos nuotraukas.

Iššūkis dviratininkams

Prie eglutės pastatytas senovinis dviratis vilioja tiek vaikus tiek suaugusius. Pradėjus minti jo pedalus, atgyja eglutėje tupinti pelėda.

„Čia – iššūkis dviratininkams. Pažiūrėsime, kiek apsukų jie sugebės išspausti iš mūsų pelėdos” – juokavo Tomas Stasiukaitis.

Autorius žadėjo, kad po eglutės išjungimo svetainėje www.kaunoeglute.lt bus pateikta statistika, kiek kartų buvo suaktyvinti eglutės žaislai, kokiu didžiausiu greičiu buvo išsukti dviračio pedalai ir daug kitos įdomios statistikos.

Valdymas telefonu – tik Rotušės aikštėje

Po eglutės įžiebimo buvo aktyvuotas ir jos valdymas internetinėje svetainėje. Pasak pašnekovo, bandančių valdyti eglutę internetu geografija labai plati: Bidžioji britanija, Australija, Norvegija, JAV, Čilė – tai tik dalis šalių, iš kurių internautai išbandė eglutės veikimą.

„Tuoj po šio funkcionalumo aktyvavimo pamanėme, kad kažkas sugedo, nes žaisliukas, kurį galima  valdyti ėmė nesustodamas judėti. Peržiūrėjus serverio užklausas, greitai paaiškėjo priežastis. Todėl dabar eglutę valdyti galima tik atėjus į Kauno Rotušės aikštę ir mobiliuoju telefonu leidus svetainei www.kaunoeglute.lt ‘matyti’ buvimo vietą“ – pasakojo T. Stasiukaitis.

Jei trūksta informacijos – Jums padės interaktyvusis informacinis stendas

Dalis eglutės lankytojų turi mažiau kantrybės viską išbandyti patys arba nori tuoj pat sužinoti kaip valdyti kiekvieną eglutės žaisliuką, todėl eglutės kūrėjai įrengė informacinį stendą.

Išmaniosios kalėdinės eglutės informacinis stendas taip pat yra interaktyvus. Jis reaguoja į žmones ir priėjus jiems ima pasakoti kaip valdoma Kauno išmanioji Kalėdų eglutė.

Šių metų eglutė – tai pirmoji Lietuvoje prie interneto prijungta išmanioji Kalėdinė eglutė. Eglutės autoriai pripažįsta nesitikėję tokio susidomėjimo eglutės išmanumais ir tiki, jog sprendimas prijungti eglę prie interneto tikrai pasiteisino.

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content