Dideli užmojai: šalia pagrindinių Kauno gatvių įrengs dviračių takus

Kitais metais greta dviejų didelių Kauno gatvių – Savanorių prospekto ir Veiverių gatvės – bus nutiesti nauji dviračių takai. Jie susijungs su Kauno rajone esančiais dviračių takais.

„Tiek Savanorių prospektu, tiek Veiverių gatve juda dideli automobilių srautai. Nutiesus dviračių takus, šias trasas bus galima saugiai ir patogiai įveikti važiuojant dviračiu“, – pabrėžė Kauno mero pavaduotojas Povilas Mačiulis.

Projektavimas jau baigtas

Veiverių gatvės dviračių tako ilgis sieks 5 kilometrus. Dviračių takas bus tiesiamas dešinėje gatvės pusėje važiuojant nuo centro. Beveik per visą gatvės ilgį dviračių takas bus atskirtas nuo pėsčiųjų tako – tik keliose vietose, kur šaligatvis yra labai siauras, bus įrengtas bendras dviračių ir pėsčiųjų takas. Dviračių takas bus asfaltuotas, o pėsčiųjų – išklotas trinkelėmis. Visame take bus įrengtas naujas apšvietimas.

„Veiverių gatvės dviračių tako techninis projektas jau parengtas. Šiuo metu rengiame investicijų projektą“, – tvirtino savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė.

Preliminariais skaičiavimais, Veiverių gatvės dviračių tako įrengimas kainuos apie 1,08 mln. eurų. Elektros tinklų rekonstrukcija ir naujo apšvietimo įrengimas turėtų kainuoti apie 500 tūkst. eurų. Šie darbai bus finansuojami Europos sąjungos ir Kauno miesto biudžeto lėšomis. Planuojama, jog realūs įrengimo darbai bus pradėti kitų metų viduryje.

Nuo centro – iki rajono

Kairėje Savanorių prospekto pusėje (važiuojant nuo centro) planuojamo dviračių tako ilgis sieks apie 6,5 kilometro – jis prasidės miesto centre ir tęsis iki sankryžos su Pramonės prospektu. Taką planuojama įrengti rekonstruojant šiuo metu esantį šaligatvį ir išnaudojant laisvus tarp šaligatvio ir gatvės esančius plotus.

Šiuo metu yra rengiamas techninis projektas. Jį parengus paaiškės, kiek šie darbai kainuos. Šiam projektui taip pat bus naudojamos Europos sąjungos ir Kauno miesto biudžeto lėšos. Darbus planuojama pradėti kitų metų antroje pusėje.

Pritaikys šaligatvius

Šiuo metu tęsiami dviračių tako Marvelėje įrengimo darbai. Iki metų pabaigos planuojama įrengti maždaug 1,6 kilometrų ilgio naująjį taką, kuris Kauną sujungs su rajonu.

Kitais metais planuojama Pramonės ir Taikos prospektuose, Kovo 11-osios, T. Masiulio, R. Kalantos ir kitose gatvėse esančius šaligatvius pritaikyti dviratininkų eismui.

„Didieji projektai  ties Savanorių prospektu ir Veiverių gatve yra būtini. Tai labai svarbūs projektai, nes neturint reikiamos infrastruktūros negali tikėtis, kad daugiau kauniečių persės ant dviračių. Manau, kad visuose šiuolaikiniuose miestuose yra siekis, kad kuo daugiau žmonių važiuotų dviračiais, naudotų juos savo kasdieniams poreikiams, o ne tik pramoginiams tikslams. Taip pat reikia siekti, kad kuo daugiau dviratininkų važiuotų miesto centre – taip ir ekologiškumo problema , ir visos kitos problemos išsispręstų kompleksiškai“, – teigė Kauno miesto tarybos narys Rimantas Mikaitis.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content