Po fenomenalios filmo apie Č. Sugiharą sėkmės japonų turistai plūstelėjo į Kauną

Kauno žinomumas tolimojoje Japonijoje auga kaip ant mielių. Gruodžio pradžioje tekančios saulės šalyje įvyko filmo apie Čijunę Sugiharą „Persona non grata“ premjera. Ji neabejotinai prisidėjo prie dvigubai išaugusių japonų turistų srautų Kaune.

Pasak Lietuvos ambasadoriaus Japonijoje Egidijaus Meilūno, šiuo metu filmas rodomas daugiau nei 300 Japonijos kino teatrų ir pagal populiarumą nusileidžią tik kino juostai apie Džeimsą Bondą. Kino teatruose ir masinio susibūrimo vietose taip pat dalinami lankstinukai apie Kauną. Šiuo metu Japonijoje tikras sujudimas. Įvairiose televizijose vyksta daugybė laidų, skirtų šiam filmui, kuriose minima Lietuva ir Kaunas, rodomi Kauno vaizdai.

„Kaunas šiuo metu labai stipriai reklamuojamas“, – pabrėžė E. Meilūnas.

Auga turistų srautai

 Tuo tarpu Kaune jau kuris laikas didėjantys turistų iš tolimosios šalies srautai byloja apie augantį miesto patrauklumą japonų tarpe. Kauno turizmo informacijos centro duomenimis, šiemet japonų turistų į Kauną atvyko du kartus daugiau nei praėjusiais metais – beveik 2 tūkstančiai. Atvykėliai labiausiai domisi Sugiharos namais-muziejumi, IX fortu, Kauno senamiesčiu, lino ir gintariniais suvenyrais.

„Džiaugiamės, kad Kaunas tampa vis patrauklesniu miestu japonų turistams. Tragiški įvykiai antrojo pasaulinio karo metu sujungė net kelias tautas, kurios iki pat šiandien bendradarbiauja ir bendrauja. Sugiharos diplomatija veikia iki šiandien. Japonijoje pasirodė naujas filmas, kuris kaip papildomas variklis skatina japonų turistus sužinoti daugiau apie Kauną ir čia atvykti“, – teigė Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys.

Pamatė pirmieji

Spalio 13 d. istoriniame “Romuvos” kino teatre Kaune įvyko pasaulinė neseniai Japonijoje sukurto filmo apie Čijunę Sugiharą „Persona non grata“ premjera. Lietuvos žiūrovai ne tik pamatė naująjį filmą, bet ir susitiko su jo režisieriumi Cellin Gluck bei pagrindinių vaidmenų atlikėjais Toshiaki Karasawa ir Koyuki.

Ši premjera surengta keliais mėnesiais anksčiau nei Japonijoje – ten filmas pirmą kartą parodytas Tokijuje, gruodį.

Siūlo bendradarbiauti

Pasak Kauno miesto savivaldybės Kultūros ir turizmo plėtros skyriaus turizmo plėtros poskyrio vedėjos Ingos Pažereckaitės-Kalėdienės, laukiami visi verslininkai, asociacijos ar kiti dirbantys, bendraujantys su japonais ar tiesiog turintys svečių ir norintys pristatyti Kauną.

„Jeigu norite nusivežti lankstinukų japonų kalba į vieną ar į kita renginį, galite kreiptis į mus, mielai pasidalinsime ir bendromis jėgomis platinsime žinią apie Kauną svečiams iš Japonijos“, – teigė I.  Pažereckaitė-Kalėdienė.

Leidinys japonų kalba taip pat yra patalpintas Kauno miesto savivaldybės interneto svetainėje (http://en.kaunas.lt/tourism skiltyje Publications) bei lietuviškoje puslapio versijoje (https://www.kaunas.lt/kultura-turizmas/kulturos-ir-turizmo-leidiniai/)

Č. Sugihara buvo Japonijos vicekonsulas Lietuvoje, kuris 1939–1940 m. rezidavo Kaune (dabartiniame Sugiharos namų pastate) ir čia išgelbėjo tūkstančius žydų gyvybių. Tai jis padarė išduodamas tranzitines Japonijos vizas, kurios leido žydams pabėgti nuo nacių okupacijos ir holokausto.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content