Kaune siūloma uždrausti alkoholio pardavimą viešuose renginiuose

Kauno policija siūlo Kauno miesto tarybai svarstyti klausimą dėl prekybos alkoholiniais gėrimais uždraudimo viešuose renginiuose. Šiemet įsigaliojęs alkoholio kontrolės įstatymas numato, kad savivaldybių tarybos turi teisę riboti ar uždrausti prekybą alkoholiniais gėrimais ne tik švenčių ir masinių renginių, bet ir parodų, koncertų, teatro spektaklių, cirko ir kitų renginių metu. Kauno miesto savivaldybė, norėdama išgirsti kauniečių nuomonę šiuo klausimu, skelbia apklausą.

„Daugkartiniai įvykiai, sužalojimai, didėjantis alkoholio vartojimas masinių renginių metu verčia susirūpinti. Policija kaip efektyviausią sprendimą siūlo visai uždrausti prekybą alkoholiu masiniuose renginiuose. Vis tik tai nevienareikšmiškai vertinamas klausimas. Todėl prieš priimdami bet kokius sprendimus norime visų pirma išgirsti kauniečių nuomonę šiuo klausimu“, – teigė Kauno miesto tarybos narys, Mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimo darbo grupės vadovas Židrūnas Garšva.

Šiuo metu masiniuose renginiuose ir šventėse leidžiama prekiauti tik silpnais alkoholiniais gėrimais. Būtent prekybą tokiais gėrimais ir siūloma uždrausti.

Situacija kelia susirūpinimą

Kaune kasmet vyksta daug renginių, kurių metu puoselėjamos senosios ir kuriamos naujos tradicijos. Savivaldybė, vietos bendruomenės, įmonės, įstaigos organizuoja kultūros ir sporto renginius, į kuriuos pritraukiami įvairaus amžiaus asmenys.

Pasak Kauno policijos Viešosios tvarkos valdybos viršininko Remigijaus Stuko, dalis kauniečiu turi atsisakyti kultūrinių renginių, įvairių švenčių ir kitų visai šeimai skirtų viešų renginių, nes juose dažnai būna girtaujama, triukšmaujama, vyksta muštynės, tuo sukuriama agresyvi aplinka.

„Visa tai pareigūnams kelia didelį susirūpinimą, nes tai vyksta vaikų bei paauglių akivaizdoje“, – pabrėžė R. Stukas.

Pagal šiuo metu Lietuvoje galiojančius teisės aktus, reglamentuojančius alkoholinių gėrimų prekybą, alkoholiais gėrimais draudžiama prekiauti sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigose, asmenims, jaunesniems negu 18 metų, kiekvienų metų rugsėjo 1 d., renginių , skirtų nepilnamečiams, metu. Dėl prekybos alkoholiniais gėrimais renginių, vykstančių viešosiose vietose, metu sprendžia savivaldybės Renginių organizavimo viešosiose vietose komisija, atsižvelgdama į renginio pobūdį, laiką, vietą, renginio pristatymą.

Kauno miesto savivaldybė, norėdama sužinoti kauniečių nuomonę šiuo klausimu, skelbia apklausą. Ją galima rasti čia – https://www.kaunas.lt/apklausos/ar-reiketu-uzdrausti-prekyba-alkoholiniu-masiniu-renginiu-metu/

 

 Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content