Sprendimas dėl naujojo tilto pavadinimo – kauniečių rankose

Prieš mėnesį Kaune atidarytam Panemunę ir Šančius jungiančiam tiltui pavadinimą išrinks kauniečiai. Lapkričio pabaigoje kauniečiai pateikė daugiau nei šimtą pasiūlymų, kaip galėtų būti pavadintas naujasis tiltas. Iš visų variantų buvo atrinkti trys populiariausi.

Naujojoje Kauno miesto savivaldybės interneto svetainėje www.kaunas.lt paskelbtoje apklausoje galima rinktis iš trijų tilto pavadinimo variantų – Panemunės, Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus. Būtent šie trys pavadinimai buvo populiariausi iš daugiau nei šimto kauniečių atsiųstų pasiūlymų.

„Iki šiol tiltų pavadinimus sugalvodavo ekspertai, tada juos patvirtindavo miesto taryba. Mes nusprendėme į pavadinimo sugalvojimo procesą įtraukti visus kauniečius“, – teigė Kauno miesto tarybos narys, Pavadinimų suteikimo ir atminimo įamžinimo darbo grupės atstovas Donatas Večerskis.

Apklausa, kurią galima rasti į interneto naršyklę įvedus adresą https://www.kaunas.lt/apklausos/kaip-pavadinti-naujaji-tilta/ veiks iki kitos savaitės pabaigos, gruodžio 13-osios vakaro.

„Iš pradžių planavome balsavimui pateikti penkis populiariausius ir geriausius kauniečių pasiūlytus variantus. Bet tarp kauniečių siūlymų dažniausiai buvo minimi būtent šie trys pavadinimo variantai, kuriuos ir pateikėme balsavimui“, – aiškino D. Večerskis.

„Apklausoje vienam interneto vartotojui galima balsuoti tik kartą. Žmogui pasirinkus tilto pavadinimo variantą, į duomenų bazę įrašomas balsavusiojo IP adresas. Atidarius puslapį kitą kartą, sistema tikrina vartotojo IP adresą ir jei toks jau egzistuoja, vartotojui nebeleidžiama balsuoti dar kartą“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Informacinių technologijų skyriaus vedėjo pavaduotojas Paulius Jakštas.

2008 metais Aleksotą ir miesto centrą jungiančiam tiltui per Nemuną buvo suteiktas Vytauto Didžiojo vardas. Tuo tarpu Vilijampolę ir centrą jungiantis tiltas per Nerį tais pačiais metais buvo pavadintas Petro Vileišio vardu.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content