Dar vienas šventinis akcentas Kaune: Rotušės aikštėje atidaromas Kalėdinis miestelis

Šį šeštadienį, 12 val., Kauno Rotušės aikštėje duris atvers Kalėdinis miestelis. Šalia pagrindinės miesto eglės įsikūrusiame miestelyje kauniečių ir miesto svečių laukia netikėtos staigmenos, kurios nustebins net ir didžiausius skeptikus.

„Kviečiame visus šventiniu laikotarpiu kurti ypatingą nuotaiką bei dalintis šventiniu gerumu“ – teigė viešosios įstaigos „Artima kultūra“ vadovas Danas Viluckas.

Pasak jo, Rotušės aikštėje lankytojų lauks trys šilti, nemokami ir visiems atviri Kalėdiniai edukaciniai nameliai, pakviesiantys jaukiai praleisti laiką, susikurti kalėdinę dovaną ar dekoraciją, išgirsti gyvai sekamą pasaką ar išbandyti interaktyvius muzikos instrumentus.

Naujasis Kalėdinio miestelio „Muzikos garsų“ namelis pateiks įvairių staigmenų ir atvykusiuosius pasitiks muzikiniais ritmais, kuriuos kurs ne kas kitas, o patys lankytojai. Namelio koordinatorė Miglė Urlikaitė pasakojo, kad  „Muzikos garsų“ namelyje bus galima išbandyti interaktyvią muzikos sistemą „Beamz“.

„Šia lazeriais valdoma sistema bus galima išgauti unikalius muzikos garsus bei kurti išskirtinę personalizuotą melodiją“, – teigė koordinatorė, pridūrusi, jog darbo dienomis lauks ir kiti žaidimai, susiję su muzika, kurie lavina vaikų vaizduotę, reakciją ir kūrybiškumą.

Savaitgaliais bus galima ne tik išbandyti skirtingus instrumentus, bet ir juos pasigaminti: šeštadienį – mušamuosius ir barškučius, sekmadienį – styginius ir vaikų taip mėgstamus pučiamuosius.

Ne mažesnė Kalėdinio miestelio traukos vieta pretenduoja tapti „Jausmų žemėlapis“, kuris sieks atkreipti dėmesį į vaikų jausmų pasaulį ir jo įvairovę. Interaktyvioje garso instaliacijoje (architektė – Lina Mozūraitė, garsinės dalies autorė – menininkė Sandra Kazlauskaitė) stebėtojai bus kviečiami susipažinti su vaikų jausmų pasauliu: visi garsai, išreiškiantys tinkamas ar netinkamas emocijas, taip pat dialogai buvo įrašyti 10–17 metų amžiaus vaikų.

Kiekviename iš trijų paveikslų, kuriuos nupiešė iliustratorius Artūras Širin, kiekvienas galės liesti aktyvias zonas ir tarsi manipuliuodamas muzikiniais instrumentais kurti savo melodiją su žodžiais, kurios žinutė – „nėra netinkamų emocijų“.

„Toks jausmas, kad dėl noro savo vaikams suteikti geriausias gyvenimo sąlygas – naujausius žaislus, intriguojančias pramogas, kokybišką išsilavinimą – mes pamiršome svarbiausią tikslą – užtikrinti vaikams teisę būti išgirstiems ir išklausytiems“, – teigė interaktyvaus stendo „Jausmų žemėlapis“ projekto iniciatorės Ina Žurkuvienė ir Ernesta Kvietkauskienė.

Geriausios tradicijos nesikeičia, todėl kaip ir kasmet „Kalėdinėse dirbtuvėlėse“ lankytojai galės nemokamai pasigaminti gražių bei įdomių kalėdinių rankdarbių, edukacinių dirbtuvėlių mokytojai iš įvairiausių medžiagų išmokys susikurti kalėdines dovanas, eglutės papuošimo bei kalėdinius namų dekoravimo elementus.

„Pasakų namelis“ pakvies mažuosius lankytojus ir jų tėvelius pasimėgauti įvairių pasakų motyvais sukurta gerąja animacija, o vakarais namelyje visiems gerai žinomas vaikystės pasakas seks Kalėdų Senelis ir Pasakų Senelė, kurdami tikrą, jaukią ir šiltą kalėdinę nuotaiką.

Edukaciniuose nameliuose veiks „Kalėdinių ženkliukų spaustuvė“, kurioje kiekvienas lankytojas galės sau ar dovanai pasigaminti norimą personalinį kalėdinį ženkliuką su mėgstamais vaikystės pasakų personažais.

„Veiklų ir užsiėmimų bus įvairiausių. Vienintelis dalykas, kurio gali trūkti – tai nebent sniego iki kelių“, – kalbėjo M. Urlikaitė.

„Tikime, kad Kalėdine dvasia svarbu dalintis visur, todėl vykdysime ir teatralizuotus kalėdinius vaidinimus tiesiog viešajame transporte. Tad nenustebkite, kai autobuse greta jūsų prisės, užkalbins ir saldžiu skanėstu pavaišins tiesiai iš vaikystės pasakos atvykę kalėdiniai personažai – Briedis, Zuikis ar Vilkas“, – įspėjo edukacinių veiklų vadovas D. Viluckas.

Pasak D. Vilucko, džiaugiantis šventėmis svarbu nepamiršti tų, kuriems labiausiai yra reikalinga pagalba ir gera Kalėdinė nuotaika, todėl Kalėdiniame miestelyje visi turės galimybę prisidėti prie labdaros akcijos „Lašelis džiaugsmo“, skirtos sergantiems mažyliams ir gerumo akcijos „Džiaugsmo paštas“, dovanosiančios puikią Kalėdinę nuotaiką globos namuose gyvenantiems seneliams.

 

Ryšių su visuomene poskyrio informacija

Kalėdiniai nameliai

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content