Pristatytas atsinaujinęs Kauno „Girstučio“ baseinas

Spalį duris atvėrusį atsinaujinusį Kauno „Girstučio“ baseiną, kuris jau sulaukė puikių lankytojų atsiliepimų, antradienį įvertino ir miesto bei šalies vadovai, plaukimo bendruomenės, sporto organizacijų atstovai. Jų teigimu, šiuo metu vienintelis Lietuvoje 50 metrų ilgio baseinas yra europinio lygio sveikatinimo ir sporto centras.

Sporto ir pramogų kompleksą „Girstutis“ sudaro 3 baseinai (50 ir 25 metrų bei pramoginis su čiuožyklomis), 4 masažinės vonios, 4 pirtys (sauna, infraraudonųjų spindulių, garinė ir aromaterapinė), saugi mažųjų vandens zona su fontanu.

„Pagrindinis mūsų tikslas, kad šiame baseine išmoktų plaukti kuo daugiau vaikų, o visi jau mokantys plaukti tobulintų savo įgūdžius“, – teigė administracijos direktoriaus pavaduotojas Vilius Šiliauskas.

Faktinės investicijos – 400 tūkst. eurų

Pagal šių metų birželį su Kauno miesto savivaldybe pasirašytas pramoginės dalies koncesijos ir sportinės dalies nuomos sutartis „Girstučio“ baseiną valdo bendrovė „Sporto infrastruktūra“. Įmonė įsipareigojo per 3 metus investuoti 289,6 tūkst. eurų.

Bendrovės vadovų teigimu, jau yra investuota apie 120 tūkst. eurų, iki metų pabaigos ketinama investuoti dar apie 100 tūkst. eurų. „Girstučio“ baseino direktorius Paulius Jonavičius pabrėžė, kad faktinės investicijos į objektą gali viršyti net 400 tūkst. eurų.

„Visuomenei, politikams, sporto bendruomenei siekiame įrodyti, kad privati įmonė gali sėkmingai valdyti viešąjį objektą. Mūsų tikslas lankytoją priimti moderniame baseinų, sporto, pirčių, masažų ir kitų sveikatinimo paslaugų centre, suteikti aukšto lygio paslaugas už visiems prieinamas kainas, pavyzdžiui, kaip ir daugelyje išsivysčiusių šalių, rytai yra senjorų metas. Ypatingą dėmesį skiriame skatindami šeimas laisvalaikį leisti kartu, saugaus vaikų elgesio vandenyje ugdymui“, – pasakojo P. Jonavičius.

„Girstučio“ baseinas palaiko glaudžius santykius su Lietuvos plaukimo federacija, Kauno miesto savivaldybei priklausančiomis sporto organizacijomis. Lengvatinės sąlygos lankytis baseine sudaromos neįgaliesiems, vaikų globos auklėtiniams, socialiai remtiniems vaikams, vaikams iš pataisos namų.

Atnaujinta infrastruktūra ir paslaugos

Pirmuoju investiciniu etapu suremontuotose rūbinių patalpose įrengta apie 500 spintelių su saugiu elektroniniu užraktu, atnaujintos dušo patalpos – išklotos naujos plytelės, sumontuota vokiečių gamintojų santechnika, įrengta patogesnė apskaitos ir praėjimo kontrolės sistema, atnaujintos visos pirtys, atliktas viso pastato generalinis valymas.

Pradėtos teikti naujos paslaugos – masažo akademija, kavinė ir sulčių baras, suaugusiųjų mokymas plaukti, mamos ir vaiko mankšta. Taip pat planuojama įrengti jogos, kineziterapijos arba reabilitacijos studiją, vaikų kambarį, soliariumą.

Iki metų pabaigos bus įrengtos treniruoklių ir grupinių užsiėmimų salės, antras įėjimas arba anstatas į kompleksą, antros rūbinių patalpos perplanavimas ir atnaujinimas, sumontuota nauja dušų santechnika.

Didelis dėmesys bus skirtas veikos sąnaudų optimizavimui: planuojama naudoti alternatyvius energijos šaltinius, senus apšvietimo šaltinius pakeisti į energiją taupančius modernius, sandarinti pastato stogą, pakeičiant stoglangius komplekso pramoginėje dalyje, energijos gamybai panaudoti bendras pastato nuotekas arba ištekantį šiltą vandenį, automatizuoti procesus.

Svarbiausia – mokyti vaikus plaukti

Renginyje dalyvavę sporto bendruomenės, miesto ir šalies valdžios atstovai ypač domėjosi baseino atvirumu vaikams, užtikrinimu, kad jis bus užimtas visą dieną, dėmesiu aukšto meistriškumo sportininkams ir varžyboms.

„Su „Girstučio“ baseinu bendradarbiaujama nuo pat pradžios ir jau galime pasidžiaugti pirmaisiais rezultatais. Tikroji efektyviai valdomo baseino misija – vaikų mokymas plaukti. Kaune gimsta apie 3-3,5 tūkst. vaikų kasmet, vadinasi, tiek jų turime kasmet išmokyti plaukti. Apie pusę jų turėtų priimti „Girstutis“. Antroji misija – sportas. Siūlome kasmet čia surengti dvi aukščiausio lygio plaukimo varžybas. Trečioji misija – sveikatinimo paslaugos“, – baseino veiklos misijas apibendrino Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas T omas Kučinskas.

Šiuo metu „Girstučio“ baseine plaukimo užsiėmimus lanko apie 900 vaikų.

Koncesininkų atstovas Paulius Baltrėnas pabrėžė, kad taikoma lanksti kainodara leis užpildyti baseiną nuo ryto iki vakaro, skiriant pakankamą dėmesį tiek senjorams, tiek vaikams, tiek aukštesnio meistriškumo siekiantiems sportininkams.

 

 

                                                                                               Viešųjų ryšių poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content