Reklamų neįteisinę Kauno verslininkai sukruto

Nelegalią reklamą naudojantiems verslininkams liko dvi dienos. Nuo šio ketvirtadienio Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai pradeda reguliarius tikrinimus. Prieš keletą savaičių viešai paskelbus raginimą įteisinti nelegalias reklamas, jaučiami teigiami pokyčiai.

„Į savivaldybės raginimą susitvarkyti reklamos leidimus sureagavo labai daug asmenų – tą jaučiame ir pagal skambučių, ir pagal tvarkomų leidimų skaičių. Per ganėtinai trumpą laikotarpį iš asmenų, kurie reklamuojasi patys, surenkamas mokestis padidėjo beveik 300  procentų. Tuo tarpu iš reklamos agentūrų – apie 10-15 procentų“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Licencijų ir paslaugų skyriaus vadovė Rasa Palevičienė.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai praėjusiais metais atliko nemažą prevencinį darbą, aiškindami išorinės reklamos įrengimo ir naudojimo tvarką, o piktybiniams pažeidėjams – taikydami ir administracinio poveikio priemones.

Siekdama išvengti tokių situacijų, Kauno miesto savivaldybė ragina visus kauniečius, naudojančius išorinę reklamą, ją įteisinti. Visą aktualią ir išsamią informaciją, kaip tą padaryti, galima rasti savivaldybės tinklapyje https://www.kaunas.lt/index.php?3385250692

Čia pateikta informacija apie leidimų išdavimo procedūrą, čia galima rasti projektų pavyzdžių, vietinės rinkliavos skaičiuoklę, susipažinti su teisės aktais, reglamentuojančiais išorinės reklamos įrengimą, skleidimą ir leidimų išdavimą.

„Raginame visus – ir tuos, kurie turi jau įsirengę reklamą ir nesusitvarkę leidimo, ir tuos, kurie turi leidimą, bet jis pasibaigęs, ir tuos, kurie turi leidimus, bet pasikeitė reklamos turinys ir dydis – susitvarkyti dokumentus. Savivaldybės administracijos atsakingi specialistai visada yra pasirengę padėti – skambinkite, rašykite, klauskite“, – ragino R. Palevičienė.

Pasak Kauno miesto savivaldybės darbuotojų, rugsėjo mėnesį buvo suderinti 131 nauji išorinės reklamos projektai. Per pirmąsias spalio mėnesio savaites šis rodiklis siekė 69. Už reklamos naudojimo reikalavimų ir draudimų nesilaikymą numatytos piniginės baudos: fiziniams asmenims – nuo 144 iki 579 eurų, o juridiniams asmenims už tuos pačius pažeidimus – nuo 289 iki 2896 eurų.

 

                                                                                                       Viešųjų ryšių poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content