Kaune duris atvėrė didžiausia Lietuvoje specializuota laboratorija

Kauno technologijos universitete (KTU) „Santakos“ slėnyje duris atvėrė nauja moderni kūrybinė erdvė – didžiausia Lietuvoje specializuota laboratorija, įkurta bendradarbiaujant su JAV sveikatos apsaugos programinės įrangos ir paslaugų milžine „Intermedix Corporation“. Trijose erdvėse įrengtoje laboratorijoje KTU studentams ir mokslininkams atvers naujas galimybes rengiant įvairius projektus, ugdant ir stiprinant profesines žinias, kūrybiškumą, praktinius įgūdžius.

„Dalį savo pelno visada skiriame mokslinių tyrimų ir plėtros projektams, todėl džiaugiamės bendradarbiavimo su Lietuvos universitetais pradžia. Mums tai svarbu kaip darbdaviui, nes taip galime prisidėti prie ateities darbuotojų kokybiško ugdymo. Be to, tai svarbu skatinant inovacijas, kurios yra ne tik mūsų sektoriaus, bet ir visos ekonomikos variklis. Tikime, kad Kaune mūsų įkurta laboratorija studentams suteiks dar daugiau galimybių realizuoti savo idėjas, mokslinius ir praktinius projektus, taip pat atvers daugiau kelių verslui dirbti su stipria akademine bendruomene“, – laboratorijos atidarymo metu sakė Lietuvoje viešintis „Intermedix Corporation“ generalinis direktorius Joel Portice.

Atidarytą laboratoriją sudaro trys erdvės, kuriose iš viso sukurta 16 kompiuterizuotų darbo vietų. „Intermedix Corporation“ investicijos universitetui leido ne tik įrengti patalpas, bet ir įsigyti specializuotos programinės įrangos, didelių duomenų masyvų apdorojimo kompiuterinę ir programinę įrangą.

„Džiugu matyti, jog „Intermedix Corporation“ plečia savo veiklą Kauno mieste. Jie ateina, ne tik dėl miesto vardo, bet dėl dviejų aukštųjų mokyklų – Kauno technologijos ir Medicinos universitetų, nes jie yra orientuoti į studentų paruošimą ir įdarbinimą. Aukštąsias mokyklas baigę studentai galės susirasti perspektyvius darbus. Sveikintina, jog bus sudarytos sąlygos visiems studentam ir akademiniai bendruomenei suartėti su verslu“, – kalbėjo laboratorijos atidarymo metu Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

„Žengiant po vieną sunku toli nueiti. Mokslas ir verslas turi glaudžiai bendradarbiauti, siekdami abipusiai naudingų tikslų. Tokios didelės pasaulinės įmonės kaip „Intermedix“ sprendimas bendradarbiauti su KTU – mūsų mokslinio ir studijų potencialo įvertinimas. Mokslininkams ir studentams naujoji laboratorija – galimybė tobulėti, realizuoti savo sumanymus, verslui – turėti kontaktą su talentingiausiais būsimais darbuotojais, dalyvauti naujų technologijų, inovacijų kūrimo procese“, – sakė KTU rektorius Petras Baršauskas.

Kaune pirmąjį savo paslaugų centrą Europoje įkūrusi „Intermedix Corporation“ jau yra įdarbinusi 500 žmonių, nemažai jų yra baigę arba vis dar mokosi tame pačiame KTU. Iki metų pabaigos bendrovė ketina priimti dar apie 100 darbuotojų.

Pasak J. Portice, paslaugų centro plėtra buvo planuota, tačiau lūkesčius viršiję veiklos rezultatai paskatino Kaune investuoti daugiau.

„Savo veiklą Lietuvoje pradėjome įdarbindami 20 darbuotojų ir per beveik dvejus metus jų skaičius išaugo iki penkių šimtų. Taip pat išplėtėme Kaune vykdomų paslaugų spektrą. Plėtra pasiteisino šimtu procentu. Į centro veiklą – infrastruktūrą, darbo vietas ir personalo apmokymus – iš viso jau esame investavę 6,5 mln. eurų ir šios investicijos iki metų pabaigos dar didės“, – sakė „Intermedix Corporation“ generalinis direktorius.

Viešųjų ryšių poskyrio informacija

 

Viešųjų ryšių poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content