Kaunas pristatė grandiozinius planus: 20 tūkst. vietų stadionas, naujas lengvosios atletikos maniežas, naujai atgimusi sporto halė

Per artimiausius kelerius metus Ąžuolyno parko prieigos pasikeis neatpažįstamai. Šį penktadienį Kauno meras Visvaldas Matijošaitis premjerui Algirdui Butkevičiui ir kitiems pristatė artimiausių kelerių metų planus.

S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcija išplečiant žiūrovų vietų skaičių iki 20 000, Sporto halės rekonstrukcija paverčiant ją daugiafunkciniu centru, naujas tarptautinius reikalavimus atitinkantis lengvosios atletikos maniežas, turėsiantis iki 1000 žiūrovų vietų, teritorijos tarp stadiono, halės ir LSU sutvarkymas, Dainų slėnio rekonstrukcija, pėsčiųjų ir bėgimo takų bei apšvietimo Ąžuolyne įrengimas bei Radvilėnų gatvės atkarpos prie zoologijos sodo rekonstrukcija įrengiant maksimalų skaičių parkavimo vietų – štai šiuos planus penktadienį pristatė V. Matijošaitis.

„Esame daug girdėję apie kurtus planus atnaujinti Kauno sporto Halę, apie S. Dariaus ir S. Girėno stadiono ateitį, tačiau tai buvo tik kalbos. Pradėjęs dirbti meru, sukviečiau architektus, paveldosaugininkus, sporto bendruomenės atstovus bei kitus specialistus ir pradėjome darbus“, – pasakojo Kauno meras.

Pasak. V. Matijošaičio, realūs darbai jau pradėti – investiciniai projektai paruošti, specialistai pradėjo rengti techninius projektus.

„Šioje vietoje numatome turėti daugiafunkcinį sporto ir laisvalaikio kompleksą. Viso komplekso vertė siekia apie 40 mln. eurų, iš kurių 60 procentų lėšų mes jau esame užsitikrinę. Kitą savaitę Kauno miesto taryba patvirtins Integruotų teritorijų vystymo programas. Kadangi jau esame pasidarę investicinius projektus, beliks pasirašyti sutartis su Vidaus reikalų ministerija. Techninių projektų rengimas truks apie pusmetį, vėliau vyks rangovų konkursai. Mes galime tikėtis, jog 2016 metų vasarą prasidės statybos darbai, o 2017-2018 metais jau būsime įgyvendinę šiuos projektus“, – kalbėjo meras V. Matijošaitis.

16 mln. eurų šiems projektams numatyta iš ES fondų, 7 mln. eurų skirs pati savivaldybė, o dar 1 mln. eurų atseikės europinius projektus administruojanti Vidaus reikalų ministerija. Visos šios lėšos jau yra užtikrintos ir tai leis statybos darbus pradėti jau kitąmet. Dėl trūkstamų 16 mln. eurų Kauno miesto savivaldybė kreipsis į Vyriausybę – bus prašoma šį kompleksą įtraukti į Valstybės investicijų programą.

„Smagu pripažinti, kad nuo kalbų pereiname prie darbų. Jeigu savivaldybė ar kita institucija turi strateginį planą, tai tos institucijos turi ir ateitį. Vadyba prasideda nuo idėjų, nuo iškeltų tikslų, po to pereinama prie veiksmų. (…) Sveikinu jūsų idėją, kuri virto darbais, kurie yra matomi, o vėliau komunikuosime, galvosime, kaip šį projektą paversti realybe. Kaunui ir Lietuvos gyventojams yra įdomu, kada tokie projektai pristatomi iš anksto. Sveikinu, linkiu, sėkmės įgyvendinant projektą“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

„Mūsų tikslas atgaivinti tuos objektus, kuriuos turime. Prikelti juos naujam gyvenimui. Norime, jog Kauno sporto halė taptų daugiafunkciniu centru, pritaikytu konferencijoms, renginiams, koncertams. Visiškai sutvarkius S. Dariaus ir S. Girėno stadioną jis pradėtu pilnai veikti . Lengvosios atletikos maniežo baze galėtų naudotis šalia esantis Lietuvos sporto universitetas, o čia vykstantys renginiai taip pat rastų savo vietą . Pirmiausia bus paruošti visų objektų techniniai projektai, tuomet patvirtintos projektų sąmatos ir pradedami realūs darbai. Tikimės, kad nuo kitų metų vidurio mes galėtumėme pradėti realizuoti šiuos objektus“, – Vilniaus dailės akademijos profesorius, Kauno miesto tarybos narys Jonas Audėjaitis, vadovavęs pasirengimo šio komplekso išvystymui darbo grupei.

„Kauno miesto vadovų pristatyta idėja pagrįsta konkrečiais projektais ir pinigais. Kalbant apie tikslines Kauno teritorijas – Žaliakalnį ir Aleksotą, joms numatyta 106 mln. eurų investicijų. Vidaus reikalų ministerijos dalis šioms teritorijoms – 28 mln. eurų. Žaliakalnyje prisidėsime konkrečiai prie keturių objektų: Kauno sporto Halės, S. Dariaus ir S. Girėno stadiono, teritorijos sutvarkymo šalia Lietuvos sporto universiteto bei Ąžuolyno parko ir Dainų slėnio kompleksinės rekonstrukcijos. Projektai visiškai realūs, atitinka visas finansavimo sąlygas ir programinius dokumentus. Neabejoju, jog jie bus įgyvendinti laiku“, – pabrėžė LR Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

„Būsimas kompleksas bus skirtas ne tik Lietuvos sporto universiteto studentams, bet ir plačiajai visuomenei. Tikimės, jog atnaujintame S. Dariaus ir S. Girėno stadione bus įrengtas Sporto muziejus, kuris dabar glaudžiasi mažose patalpose senamiestyje. Būtų šaunu įgyvendinti olimpiečių šlovės alėjos idėją, kadangi kauniečiai gali didžiuoti ne tik krepšininkais, bet ir kitų sporto šakų atstovais“ – teigė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Kauno miestui jau buvo numatytas pirmasis milijonas šiam projektui, bet miestas negalėjo pinigų gauti, nes buvo neparengti projektai. Dabar matome per kelis mėnesius parengtus projektus, tiek ir pačios sporto Halės, stadiono, Dainų slėnio . Iš tiesų labai greitai visa tai virs kūnu. Labai svarbu užtikrinti gerą bendradarbiavimą tarp miesto valdžios ir Vyriausybės. 2017 metais turime tris didelius renginius, kurie galėtų vykti čia: tarptautines vaikų žaidynes, pasaulio lietuvių žaidynes ir pasaulio futbolo čempionato atrankos rungtynes. Tikiu, jog bendromis jėgomis šios varžybos įvyks Kaune“, – sakė LR Seimo narė Orinta Leiputė.

 

Viešųjų ryšių poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content