Kaunas siūlo receptą, kuris apleistų pastatų savininkus priverstų sukrusti

Visi įrankiai, kuriais Kauno miesto ir kitos šalies savivaldybės iki šiol bandė pažaboti apleistų pastatų savininkus, nebuvo efektyvūs. Tai įrodo Kaune vis dar stūksantys „Respublikos“ ir „Britanikos“ viešbučiai, įstrigusios „Merkurijaus“ statybos ir kiti apleisti objektai. Kauno meras Visvaldas Matijošaitis šalies vadovams bei įstatymų leidėjams pateikė siūlymus, kurie apleistų pastatų savininkus priversti ieškoti sprendimų.

Šalies valdžios institucijoms pateiktos Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisos, kurios leistų nebaigtiems statyti ir neprižiūrimiems pastatams taikyti nekilnojamojo turto (NT) mokestį iki 3 procentų. Šiuo metu šis mokestis išvis netaikomas, jei pastato statybos nėra baigtos.

Kauno mero V. Matijošaičio pateiktuose siūlymuose numatyta, kad NT mokestis būtų skaičiuojamas nuo statybos darbų užbaigimo, bet ne vėliau kaip 3 metai nuo pirminio statybos leidimo išdavimo dienos. Taip pat siūloma įstatyme numatyti, kad mokestis būtų skaičiuojamas pagal individualų turto vertinimą arba pagal sąmatinę vertę, jeigu statinys net nepradėtas statyti.

„Kauno centre esančius garsiuosius apleistus pastatus dabartiniai jų savininkai įsigijo sąlyginai nebrangiai, o dabar bando gauti maksimalią naudą bandydami parduoti už nerealią kainą. Neišvengiami ir dideli nekilnojamo turto mokesčiai yra vienintelis kelias apleistų pastatų savininkus priversti priimti kažkokį sprendimą – ar sumažinti kainą ir savo turtą parduoti, ar pačiam jį imtis tvarkyti“, – pabrėžė Kauno meras, visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ lyderis V. Matijošaitis.

Šiuo metu vadinamuosius „Respublikos“ ir „Britanikos“ viešbučius bei kitus Kaune esančius apleistus statinius valdantys verslininkai moka tik žemės mokesčius, bet jie siekia vos kelis tūkstančius eurų per metus. Nepriklausomiems specialistams įvertinus realią turto vertę ir pagal ją pritaikius maksimalų leistiną NT mokestį, apleistų pastatų savininkų pečius galėtų užgulti ir iki 100 tūkst. eurų siekianti mokestinė našta.

Viešųjų ryšių poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content