Ministrė įvertino Kauno žingsnius sprendžiant darželių problemą

Faktas, kad iki kitų metų rugsėjo mėnesio pradžios į Kauno miesto darželius pateks visi ikimokyklinio amžiaus vaikai, padarė įspūdį penktadienį Kaune viešėjusiai švietimo ir mokslo ministrei Audronei Pitrėnienei. Bendraudama su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu, ministrė tokį Kauno miesto savivaldybės žingsnį įvertino labai teigiamai.

„Kaunas stiprus, perspektyvus, gražus ir įdomus miestas. Šiai dienai jūs turite puikių universitetų, mokyklų. Išties puikiai vertinu jūsų išsikeltą tikslą iki 2016 metų panaikinti vietų trūkumą darželiuose“, – sakė ministrė.

Kauno vicemeras, visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ atstovas Povilas Mačiulis ministrei pristatė planą, pagal kurį iki kitų metų rudens bus visiškai išspręsta įsisenėjusi vietų trūkumo problema miesto darželiuose.

„Šiuo metu Kauno darželius lanko daugiau nei 14 tūkst. vaikų. Šiemet į darželius nepateko 739 vaikai. Iki šio rugsėjo pradžios bus įsteigtos 25 naujos grupės, į kurias tilps daugiau nei 400 vaikų. Kitąmet įsteigsime dar 26 grupes ir galutinai išspręsime šį klausimą. Dalis naujų grupių atsiras daugiafunkciniuose centruose – tai pasiteisinusi praktika“, – sakė P. Mačiulis.

„Kalbant apie mokytojus, šiemet buvo atleista 900 pensinio amžiaus mokytojų. Liūdina tas faktas, kad šiuo metu 50 metų ir vyresni mokytojai sudaro daugiau nei pusę visų mokytojų Lietuvoje. Tai yra viena iš prielaidų, stabdanti jaunų žmonių atėjimą į mokyklas. Ties šiuo klausimu mes intensyviai dirbame“, – tvirtino A. Pitrėnienė.

Vėliau ministrė savivaldybės didžiojoje salėje susitiko su Kauno regiono bendrojo ugdymo mokyklų ir savivaldybių švietimo padalinių vadovais.

 

Viešųjų ryšių poskyrio informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content