Siunčiama nuotrauka

Tęstinė respublikinė konferencija „XXI a. kompetencijų ugdymas, kaip atsakas į šiuolaikinės visuomenės poreikius“

Svarbiausia šiandieninės mokyklos užduotis yra nuspėti, kokių žinių, įgūdžių ir kompetencijų reikės kitai kartai. Mokslininkai, analizuodami socialines, ekonomines, politines ir technologines inovacijas, vykstančias mūsų visuomenėje, siūlo ugdyti XXI a. kompetencijas, pasitelkiant novatoriškus pedagoginius metodus. Jungtinių tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO iniciatyvos įgyvendinimas Lietuvoje, 2014) rekomendacijose, kuriose akcentuojama mokymosi visą gyvenimą svarba, mokytojai skatinami reflektuoti XXI a. kompetencijų svarbą ir skirti šių kompetencijų ugdymui deramą vietą savo pedagoginėje veikloje.

Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla – daugiafunkcis centras kartu su Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriumi, Kauno pedagogų kvalifikacijos centru ir UAB „Microsoft Lietuva“ trečią kartą organizavo tęstinę respublikinę konferenciją „XXI a. kompetencijų ugdymas, kaip atsakas į šiuolaikinės visuomenės poreikius“. Konferencijos organizatorių siekis – skatinti švietimo bendruomenę dalintis patirtimi ir įžvalgomis apie XXI a. kompetencijų svarbą ir jų ugdymo patirtį bendrojo lavinimo mokyklose.

Konferencijos tikslas – skatinti politikų, mokslininkų, vadovų, mokytojų ir kitų švietimo kokybei neabejingų asmenų dialogą, siekiant skleisti XXI a. įgūdžių ir kompetencijų ugdymo patirtį. Savo įžvalgomis konferencijos metu dalinosi Europos Komisijos Mokslo ir inovacijų komisaro patarėjas, Kauno miesto mero patarėjas švietimo ir sveikatos apsaugos klausimais, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras 2012–2015 m. prof. dr. Dainius Pavalkis, Ugdymo plėtotės centro direktorius Giedrius Vaidelis, Švietimo informacinių technologijų centro direktoriaus pavaduotojas Mantas Masaitis, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius dr. Apolinaras Zaborskis, Microsoft švietimo programų vadybininkė Ingrida Stankevičienė bei gausus būrys mokytojų, ugdytojų, švietimo organizacijų vadovų ir nevyriausybinių organizacijų atstovų.

Konferencijos dalyviai patirtimi dalijosi ir diskutavo penkiose sekcijose. Pirmojoje – ,,XXI a. kompetencijų ugdymas ikimokykliniame, priešmokykliniame ir pradiniame ugdyme“– pranešėjai dalijosi gerąja patirtimi, ugdant vaikų kompetencijas. Pranešėjai pristatė ugdymo įstaigose taikomas metodikas, įgyvendintus projektus, akcentavo jų naudą ugdytiniams, mokiniams. Antroji sekcija skirta XXI a. kompetencijų ugdymo pagrindiniame ir viduriniame ugdyme problematikai analizuoti. Pranešėjai pateikė puikių XXI a. kompetencijų ugdymo pavyzdžių, taikant skirtingas metodikas: kūrybinės edukacijos, saviraiškos konkursų, aktyviųjų mokymo metodų, kūrybinio mąstymo ugdymo metodų (pagal Edward de Bono sampratą) ir kt. Kūrybiškai parengtus ir aktualius pranešimus jungė mokytojų siekis – visuminis asmenybės ugdymas, apimantis tiek mokinio raštingumą, kompetencijas, tiek ir charakterio savybes, nuostatas, vertybes. Trečioji sekcija skirta į STEAM orientuoto ugdymo įgyvendinimui mokykloje. Mokyklų vadovai, mokytojai, akcentuodami inovacijų ir įtraukiančių mokymo metodų svarbą į STEAM orientuotą ugdymą, pristatė kuriamus tiksliųjų, gamtos mokslų ir technologijų mokymo modelius. Akcentuota, jog į STEAM orientuoto ugdymo įgyvendinimas skatina taikyti alternatyvius mokymo metodus, kurie yra patrauklūs šiuolaikiniams mokiniams. Kita vertus, į STEAM orientuotas ugdymas skatina mokytojus tobulėti, būti kūrybiškais, prisideda prie mokytojų bendruomenės mokymosi. IKT raštingumas ir šių įgūdžių ugdymas pamokoje analizuotas ketvirtosios sekcijos dalyvių ir pranešėjų. Sekcijos dalyviai kalbėjo apie įrankių ir programų taikymą įvairių dalykų pamokose, pristatė projektų rezultatus, analizavo kibernetinio saugumo problematiką. Penktoji sekcija subūrė tuos, kurie neabejingi globalaus švietimo kompetencijų ugdymui. Mokyklų vadovai, mokytojai, VšĮ „Jaunimo karjeros centras“ projektų koordinatorė Greta Gedgaudaitė analizavo globalaus švietimo sampratą, globalaus pilietiškumo kompetencijų raišką bendruomenėje ir šių kompetencijų ugdymo metodus pamokoje, projektinėje veikloje.

Dėkojame pranešėjams, dalyviams už dalinimąsi savo idėjomis, įžvalgomis, metodais ir pasiekimais ugdant mokinių XXI a. kompetencijas.

Konferencijos medžiaga patalpinta Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos – daugiafunkcio centro interneto tinklapyje http://www.vileisis.kaunas.lm.lt

Vilma Milašiūnaitė

Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos – daugiafunkcio centro

direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Kaunas pilnas kultūros

Pagyvenusiu-zmoniu-menuo_plakatas_perziurai Spalis – Pagyvenusių žmonių mėnuo

2018-10-01

Šiai datai renginių nėra
Buvęs 1 iš 1 Kitas
Visi renginiai
 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, paraiškų priėmimo informacija
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamas būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba