Siunčiama nuotrauka

Startuoliai ugdomi jau mokyklos suole

Startuolių mugė – „Tavo sėkmės startas“ į Aleksandro Stulginskio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultetą lapkričio 17 d. sukvietė net 28 mokomujų mokinių bendrovių komandas. Jos atvyko iš 15 mokyklų, 2 Lietuvos miestų, 1 rajono. Jau tradicinis renginys šiais metais buvo organizuojamas bendradarbiaujant Aleksandro Stulginskio universitetui, ASU Ekonomikos ir vadybos fakultetui, ASU EVF Verslumo ugdymo centrui, Kauno „Saulės“ gimnazijai ir Lietuvos Junior Achievement.

Kiekviena mokinių komanda kartu su mokytojais pasirengė pristatyti savo produktus mugėje. Mokinių idėjos vyravo nuo rankdarbių iki inovatyvių technologinių sprendimų. Tačiau reikia pastebėti, kad mokiniai itin kūrybiški, socialiai atsakingi ir verslūs. Jei rankdarbiai, tai iš perdirbamų medžiagų, inovatyvūs sprendimai skatinantys tausoti aplinką, bei tradicinio verslo atstovai, kurie kepa ir gamina įvairius skanėstus. Komisija buvo sudaryta iš 16 nominacijų skyrusių organizacijų, kurios rinko nuo drąsiausios iki inovatyviausios moksleivių mokomosios bendrovės. ASU Ekonomikos ir vadybos fakultetas įsteigė mugės „GRAND PRIX“ nominaciją. Fakulteto dekanė prof. Astrida Miceikienė sako, kad mokinių verslumas yra labai svarbus mūsų visų ateičiai: „Kuomet mokiniai pradeda kurti jau nuo mokyklos suolo, domisi verslu, po truputį verslauja, galime tikėtis, kad tokia protinga ir imli karta vėliau taps arba savo verslo savininkais arba puikiais darbuotojais“.

Išties komisijai teko nelengva užduotis. Kiekviena mokinių komanda buvo puikiai pasiruošusi nuo įmonės vizualikos iki pardavimo įgūdžių demonstravimo. ASU EVF Verslumo ugdymo centro vadovės Aistės Čapienės nuomone, tokių renginių reikia kuo daugiau: „Nes tik per praktiką mokomės ir galime toliau tobulėti. Kuo daugiau praktikos tuo geriau formuojasi verslumo įgūdžiai ir kompetencijos. O  mokiniai kuomet pradeda verslauti jau mokykloje, jie rodo pavyzdį ir kitiems ir kitus gali užkrėsti savo sėkme ir geru pavyzdžiu“

Kol mokiniai aktyviai vykdė pardavimus, mokytojai galėjo kelti kvalifikaciją specialiai jiems skirtame seminare ir išklausyti dvi paskaitas „Kūrybinis mąstymas ugdant verslumo kompetencijas“ lekt. Aistė Ragauskaitė ir „Į mokinio ir mokytojo partnerystę orientuoto mokymo kokybė“ prof. Sigtias Daukilas. Lektorė ir ASU EVF Verslumo ugdymo centro vyr. vadybininkė Aistė Ragauskaitė mano, kad mokytojas yra vienas iš pagrindinių verslumo potencialo ambasadorių mokykloje: „Mugės pradžioje teko stebėti, kaip mokytojai entuziastingai padeda mokiniams įsikurti savo stenduose, duoda patarimus kaip bendrauti su komisija, kaip pardavinėti. Iš tiesų matosi kokie atsidavę pedagogai ir kaip stengiasi perteikti mokiniams verslumo dvasią. Tokio bendradarbiavimo tarp mokinio ir mokytojo „vaisius“ aukštas verslumo lygis ir puikios verslo idėjos pristatomos mugėje.“

Kuomet vyko seminaras mokytojams, komisija tuo metu aktyviai bendravo su visomis komandomis ir jas vertino. Paskutinė renginio dalis kuomet komisija tarėsi, vyko seminaras vedamas lekt. Mindaugo Samuolaičio „Kaip susikurti savo švogerių kraštą“, kurį klausė ne tik mokiniai, bet ir mokytojai.

 Šis renginys susilaukė ne tik mokinių susidomėjimo, bet ir gausus organizacijų skaičiaus, kurios įsteigė apdovanojimus pagal nominacijas.

ASU Ekonomikos ir vadybos fakultetas mugės „GRAND PRIX“ skyrė komandai „Stercus“ (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija), Lietuvos Junior Achievement ir Kauno krašto pramoninkų ir darbdavių asociacija, atstovaujama Kauno miesto tarybos narės Editos Gudišauskienės, kaip simpatiškiausias apdovanojo dvi komandas „Tegu – degu“ (Kauno Kovo 11-osios gimnazija) ir „31 diena” (Kauno Veršvų gimnazija), AB Luminor startuoliškiausios komandos nominaciją skyrė “DK vaccum tube audio design” (Kauno „Saulės“ gimnazija), AB Swedbank kaip socialiai atsakinga apdovanojo “Second Touch” (Kauno Kovo 11-osios gimnazija) komandą, UAB Babilonas LT kaip socialiai atsakingą apdovanojo “Roaly bakery” (Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras), KTU Ekonomikos ir verslo fakultetas kaip kūrybiškiausią mažiausiais kaštais apdovanojo “Help at need” (Kauno Juozo Grušo meno gimnazija) komandą ir tvarios aplinkos “Stercus” (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija), VDU skyrė nominaciją už inovatyvumą komandai “V-iklė” (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija), VU Kauno fakultetas kaip lietuviškiausią išrinko komandą “Kukarda” (Kauno „Saulės“ gimnazija), ISM kaip globaliausią komandą apdovanojo “Lašelis gamtos” (Vilkaviškio rajono Gražiškių gimnazija), Kauno “Saulės” gimnazija apdovanojo už pozityvų pridėtinės vertės kūrimą “ECbooks” komandą (Kauno Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija), ASU Agronomijos fakultetas kaip ekologiškiausią apdovanojo komandą “CinkCink” (Kauno Antano Smetonos gimnazija), Kauno miesto Švietimo skyrius apdovanojo už mokslo ir praktikos sinergiją komandą “Iliuzijos gaublys” (Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazija), Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai apdovanojo kaip didžiausio verslo potencialo apdovanojo komandą “Cleaneraser” (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija), Informacijos technologijų mokymo centras apdovanojo kaip įsimintiniausio prekės ženklo komandą “Skay” (Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla), UAB Aconitum apdovanojo geriausio reklaminio stiliaus komandą “Night flash” (Kauno „Vyturio“ gimnazija), ASU Inžinerijos fakultetas apdovanojo kaip technologiškiausią komandą “Green Ash” (Kauno technologijos universiteto gimnazija), UAB Inti kaip drąsiausią apdovanojo komandą “JJG Parliament” (Kauno Jono Jablonskio gimnazija).

Informaciją parengė Aistė Ragauskaitė,

Aleksandro Stulginskio universiteto

Ekonomikos ir vadybos fakulteto projektų vadovė

 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, paraiškų priėmimo informacija
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamas būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba