Siunčiama nuotrauka

Socialinio emocinio ugdymo problemos ir bendradarbiavimo perspektyvos aptartos kartu su kauniečiais

Spalio 25 dieną Klaipėdos rajono savivaldybėje lankėsi Kauno miesto delegacija. Svečiai domėjosi, kaip Klaipėdos rajone įgyvendinamos socialinio ir emocinio ugdymo programos bei dalijosi gerąja patirtimi. Sudalyvavę seminare Klaipėdos rajono švietimo centre, apsilankė Priekulės I. Simonaitytės gimnazijoje ir J. Gižo etnografinėje sodyboje Drevernoje.

Susitikime dalyvavo Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius, šios skyriaus vyr. specialistės Genovaitė Jurevičienė ir Irena Barbšienė, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Šaulytė, Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Laima Kaveckienė.

Iš Kauno miesto atvyko įvairių institucijų atstovai, dalyvaujantys Smurto prieš vaikus prevencijos darbo grupėje: Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas  Sigitas Šliažas, Švietimo skyriaus vyr. specialistai Jurgita Česnulevičienė ir Kęstutis Navickas, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjo pavaduotoja Sigita Šimkienė, Kauno apskrities policijos komisariato atstovai Bronius Palšis ir Jūratė Stukienė, VšĮ Šeimos santykių instituto šeimų konsultantė Živilė Baronienė, Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos direktorė Rasa Šerpytienė.

Susitikimo iniciatyva kilo būtent iš kauniškių, iš Švietimo skyriaus vyr. specialistės Jurgitos Česnulevičienės, kuri, sužinojusi, kad Klaipėdos rajonas turi didelį įdirbį, taikydamas socialinio emocinio ugdymo programas, nusprendė pasiūlyti suorganizuoti išvyką į Klaipėdos rajoną.

Anot Kauno atstovų, galbūt tai būtų pirmas žingsnis, kuriant socialinio emocinio ugdymo gerosios patirties keitimosi tinklą Lietuvoje, − kad darbas būtų kuo produktyvesnis ir kad būtų kryptingai įtraukta kuo platesnė visuomenės dalis.

Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius pristatė Klaipėdos rajoną ir pagrindinę informaciją apie švietimo įstaigų tinklą, Švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė išsamiai papasakojo, kaip Klaipėdos rajone nuosekliai jau 10 metų vykdomos socialinio ir emocinio ugdymo programos, kiek yra pasiekta, kokios mokyklos ir kaip jas taiko. Pagal Švietimo įstatymo 43 straipsnio 11 dalies pakeitimo projektą  mokyklos turės ne tik integruoti socialinį emocinį ugdymą į įvairius dalykus, bet ir skirti po 1 savaitinę valandą konkrečios programos įgyvendinimui.

Svarbi pradžia buvo visų mokyklų vadovų pasirašytas Socialinio emocinio ugdymo memorandumas „Mums rūpi kiekvienas vaikas“. Jį pasirašę mokyklų vadovai įsipareigojo šio dokumento laikytis ir taikyti savo ugdymo įstaigose per įvairias programas. 2008 m. pradėta nuo LIONS QUEST „Paauglystės kryžkelių“ programos, šiuo metu jų įgyvendinama dar daugiau. Iš tiesų daugelyje mokyklų, kur šios programos vykdomos, situacija yra labai pagerėjusi, tačiau, anot pranešėjos,  labai daug priklauso nuo mokyklų vadovų požiūrio ir nuo tikėjimo šio darbo tikslingumu ir sėkme. Tose mokyklose, kur vadovai atsakingai vertina darbą, įtraukia visą mokyklos bendruomenę ir tėvus, rezultatai yra geri. Klaipėdos rajone ieškoma vis daugiau būdų ir priemonių, kaip stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Apie patirtį organizuojant tarpinstitucinį darbą su socialinės rizikos šeimomis pasakojo Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Violeta Riaukienė. Rezultatų jau yra – seniūnijose periodiškai organizuojami įvairių institucijų specialistų bendri pasitarimai, pagerėjo ir atskaitingumas.

Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Laima Kveckienė akcentavo, kad daug ką dar reikia tobulinti – nes pagal atliktus tyrimus tik apie 60 proc. mokinių jaučiasi saugūs mokyklose, apie 3 proc. turėjo minčių apie savižudybę (2008 m. tokių vaikų buvo tik 2 proc.). Svarbu yra stiprinti bendradarbiavimą, įtraukiant ir tėvus, gyventojų bendruomenes, nes nevyriausybinėse organizacijose dalyvaujančių gyventojų skaičius rajone nėra didelis. Bendruomenės per įvairių skyrių kuruojamas programas yra skatinamos dalyvauti tokiose veiklose, kurios būtų naudingos ir emociniam socialiniam vaikų ugdymui. Rajone organizuoti socialinio emocinio ugdymo užsiėmimai tėvams mokyklose, stengiamasi, kad užtektų psichologų etatų, tačiau dar daug ką reikia padaryti.

Vienas iš artimiausių realių darbų – tarpinstitucinės mobilios grupės steigimas, kuri vyktų į socialinės rizikos šeimas ir po darbo valandų, taip pat savaitgaliais.

Švietimo skyriaus vyr. specialistė pasakojo apie Vaiko gerovės komisijos, kuriai vadovauja Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, veiklą. Akcentuota, kad Klaipėdos rajone, seniūnijų seniūnai nelieka abejingi darbui su šeimomis, bendrų sprendimų paieškomis, užtikrinant vaikų teises ir bendrai dalyvaujant prevenciniame darbe.

Kauno miesto atstovai taip pat turėjo daug ką papasakoti iš savo patirties, − juolab kad dideliame mieste yra daugiau galimybių glaudžiau bendrauti ir su aukštųjų mokyklų specialistais, organizuoti tarptautinius renginius.

Vaikų saugumas, teigiama emocinė aplinka ugdymo įstaigose, − vienas iš svarbiausių veiksnių, siekiant teigiamų pokyčių švietimo sistemoje, taip pat ir platesniame kontekste – šeimose, bendruomenėse ir visuomenėje. Todėl tiek Kauno miesto, tiek Klaipėdos rajono atstovai liko patenkinti susitikimu ir nutarė, kad tokių susitikimų reikia ir daugiau.

Klaipėdos rajono savivaldybės

Daiva Beliokaitė

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

 

Kaunas pilnas kultūros

12 03 neigaliuju reng plakatas hor_svs e Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos renginiai Kaune

2018-12-02

Šiai datai renginių nėra
Buvęs 1 iš 1 Kitas
Visi renginiai
 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, paraiškų priėmimo informacija
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamas būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba