Siunčiama nuotrauka

SĖKMINGAS KAUNO MIESTO IR VINICIOS APSKRITIES BENDRADARBIAVIMAS, SIEKIANT UGDYMO KOKYBĖS

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras sėkmingai tęsia bendradarbiavimą su Vinicios (Ukraina) tęstinio mokymosi akademija. Kaune balandžio 26-27 dienomis lankėsi Vinicios miesto (Ukraina) švietimo srities atstovų delegacija: Vinicios apskrities švietimo ir mokslo departamento vadovas, Vinicios regiono administracijos vadovo pavaduotojas Igor Ivasyuk, Vinicios miesto švietimo departamento vadovas Volodymyr Bunyuak, Vinycia tęstinio mokymo akademijos Tarptautinių reikalų prorektorė Olena Gerasimova, Vinicios regiono švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Segii Pugachov, Vinicios pradinės mokyklos Nr. 25 direktorė   Olena Nechyporuk, Vinicios lopšelio – darželio Nr. 7 direktorė Olena Prosiekova. Glaudus Centro ir Akademijos bendradarbiavimas suartino ne tik ugdymo įstaigas, bet ir miestų vadovus, atsakingus už švietimą ir ugdymą, todėl svečiai iš Ukrainos vizitą Kaune pradėjo Kauno miesto savivaldybėje. Susitikime su svečiais iš Ukrainos dalyvavo Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojas Vasilijus Popovas, Kauno miesto mero patarėja švietimo klausimais, Socialinių mokslų daktarė Virginija Rupainienė, Kauno miesto savivaldybės tarybos Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkė, VDU Teatrologijos katedros docentė, Humanitarinių mokslų daktarė Ina Pukelytė, Kauno miesto savivaldybės tarybos Švietimo ir kultūros komiteto pirmininko pavaduotoja, Kauno švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Aušra Papirtienė, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Kauno skyriaus prezidentas Erikas Griškevičius, Kauno pedagogų kvalifikacijos centro direktorė Rasa Bortkevičienė. Susitikimo metu Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojas Vasilijus Popovas pristatė ugdymo situaciją Kauno mieste, o Vinicios apskrities švietimo ir mokslo departamento vadovas Igor Ivasyuk apibūdino Ukrainos švietimo sistemą, Vinicios apskrities ugdymo situaciją. Susitikimo dalyviai diskutavo apie ugdymo tobulinimo galimybes, mokytojų padėtį, kvalifikacijos tobulinimą, mokinių formalųjį ir neformalųjį ugdymą.

Delegacija iš Ukrainos lankėsi Kauno Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje. Čia į susitikimą su svečiais atvyko Kauno miesto mero patarėjas švietimo ir sveikatos apsaugos klausimais, Europos Komisijos Mokslo ir inovacijų komisaro patarėjas, Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministras  2012 – 2015 m. profesorius Dainius Pavalkis. Jis su Vinicios apskrities švietimo ir mokslo departamento vadovu Igor Ivasyuk pasidalino savo patirtimi, diskutavo apie Lietuvos švietimo sistemą ir jos atitikimą valstybės poreikiams, aptarė su kokiais iššūkiais susiduria Kauno miesto pedagoginė bendruomenė.

 Delegacija lankėsi Kauno Kazio Griniaus progimnazijoje, Kauno Panemunės pradinėje mokykloje, Kauno Aleksandro Puškino gimnazijoje. Šios mokyklos pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Ukrainos mokyklomis, aptarė bendradarbiavimo galimybes.

Dalykinio pokalbio metu, kuriame dalyvavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Virginijus Mažeika, buvo aptartos Kauno miesto ir Vinicios apskrities pedagogų tolimesnės bendradarbiavimo gairės, bendrų projektų rengimas ir įgyvendinimas.

Svečiai iš Ukrainos buvo sužavėti lankytomis mokyklomis, jų savitumu, išskirtiniu dėmesiu mokiniams, glaudžiu bendradarbiavimu su ugdytinių tėvais, kompetentingais ir motyvuotais pedagogais. Delegacija pasidžiaugė moderniomis, netradicinėmis ugdymo erdvėmis, ugdymo priemonių gausa, sudarytomis galimybėmis mokinams pasirinkti neformaliojo ugdymo veiklą iš gausios pasiūlos. Svečiai iš Ukrainos ne kartą akcentavo ir įvardijo pagrindinį Lietuvos švietimo sistemos privalumą – mokinio krepšelį, kuris suteikia galimybę aprūpinti mokinius ugdymo priemonėmis, užtikrinti kokybišką ugdymą. Vinicios apskrities švietimo ir mokslo departamento vadovas Igor Ivasyuk vizitą įvardino kaip labai turiningą ir produktyvų, nes buvo pasirašytos net trys bendradarbiavimo sutartys, kurios užtikrins tolimesnį Kauno miesto ir Vinicios apskrities ugdymo įstaigų bendradarbiavimą, ugdymo kokybės gerinimą.

Tarptautinį vizitą organizavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir Užsienio ryšių skyriai, Kauno pedagogų kvalifikacijos centras.

DSC_0083a DSC_0089a DSC_0093a DSC_1079a DSC_1103a DSC_1164a DSC_1155a DSC_1151a DSC_1143a DSC_1120a DSC_1106a DSC_1183a DSC_1185a DSC_1198a DSC_1239a DSC_1244a DSC_1283a DSC_1393a DSC_1374a DSC_1319a DSC_1314a DSC_1302a DSC_1293a

Kaunas pilnas kultūros

Pagyvenusiu-zmoniu-menuo_plakatas_perziurai Spalis – Pagyvenusių žmonių mėnuo

2018-10-01

Šiai datai renginių nėra
Buvęs 1 iš 1 Kitas
Visi renginiai
 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, paraiškų priėmimo informacija
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamas būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba