Pirmasis projekto „ Acting now for Future“ vizitas Salonikuose- tvari ateitis mūsų rankose

Lapkričio 8-12 dienomis vyko pirmasis Erasmus+ projekto „ Acinting now for Future“ mainų vizias Graikijoje, Salonikų mieste. Projekte, kurio tema ekologija ir tvarus vystymasis, dalyvauja 5 šalys: Graikija, Portugalija, Estija, Čekijos Respublika ir Lietuva. Lietuvai projekte atstovauja Kauno „ Vyturio“ gimnazija. Projektą koordinuoja Portugalijos mokykla Agrupamento de Escolas D.Filipa de Lencastre esanti Lisabonoje.

Mokymosi veiklų vizite Salonikuose dalyvavo virš 30- ies moksleivių iš šalių partnerių ir 20 mokytojų. Kauno „ Vyturio“ gimnazijai atstovavo III c klasės mokinių komanda – Rusnė Drulytė, Laima Stasiškytė, Augustinas Mockus ir Edvinas Jakas.  Mokinius lydėjo anglų kalbos mokytojos Daiva Visockienė ir Lina Dovydienė. Trijų dienų mokymosi veiklų programa buvo intensyvi ir aktyvi. Pirmąją dieną nuo ankstyvo ryto iki vakaro mokiniai dalyvavo įvairiose komandinėse veiklose, susijusiose su gamtinio paveldo išsaugojimu ir ekologiškos aplinkos puoselėjimu bendruomenėje. Dėl pandemijos apribojimų daugelis veiklų vyko lauke: miesto parke, aikštėse bei mokyklos kieme. Antikiniame Pascha parke mokiniai ieškojo nykstančių rūšių augalų, stebėjo, kokios sąlygos jiems augti. Pastebėję, kad daugelis augalų ir medžių kenčia nuo aplinką žalojančių veiksnių – didelio šiukšlių kiekio,  ėmėsi savanoriškos pilietinės iniciatyvos- išvalyti parką. Salonikų bendruomenės namuose, bendradarbiaudami grupėse, skirtingų ES šalių mokiniai kūrė tvarios ir ekologiškos kaimynystės modelį ir jį pristatė savivaldybės atstovams. Antroje dienos pusėje gausus būrys jaunimo dalinosi idėjomis apie ekologiškos gyvensenos svarbą forume ir savo įžvalgas surašė laiške Salonikų miesto merui Zervui Konstantinos.

Po įtemptos ir darbingos pirmos vizito dienos kitą dieną skyrėme kultūrinei, pažintinei veiklai. Aplankėme Aleksandro Makedoniečio gimtinę Pelą, lankėmės krioklių mieste Edesoje bei mėgavomės terminiais baseinais, kurie prieš mūšį suteikdavo jėgų legendinei Aleksandro Makedoniečio kariuomenei.

Paskutinę mokymosi veiklų dieną lankėmės Salonikų savivaldybėje. Buvome svetingai priimti mero patarėjo Goniadis Giorgios, kuris nustebino savo žiniomis apie Lietuvą bei Kauną.  Dalyvavome savivaldybės posėdyje tvaraus vystymosi tema bei įteikėme vyturiečių laišką.  Dalyvavome ir gyvoje istorijos pamokoje apie Aleksandro Makedoniečio šlovės laikus bei pažinome visai kitokią Graikiją nei vadovėliuose. Pilni įspūdžių, naujų pažinčių ir tolimesnių dalyvavimo Erasmus+ projektuose idėjų grįžome į Kauną. Ir jau pradedame planuoti kitą veiklų etapą – apie tai, kaip kovosime su plastiko tarša jūrose, diskutuosime Kretoje.

Visos projekto veiklos finansuojamos Erasmus+ programos lėšomis.

Projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja

Daiva Visockienė

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content