Pilietinė iniciatyva „Vasario 16-osios žinia pasauliui“

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Ši diena turėtų būti ypatinga, kupina pasididžiavimo savo šalimi ir įkvepianti stengtis vardan jos ateities, bet ar ji tikrai yra tokia jaunajai kartai. Kartai, kuri neprisimena laisvės kovų, kuri gimė ir augo nepriklausomoje Lietuvoje ir kuriai Lietuvos nepriklausomybė yra tokia pat natūrali, kaip mokymasis, saviraiška, savaitgalio planai. Mūsų mokiniams vasario 16-oji dažnai yra šventė tik todėl, kad tai yra laisva nuo mokyklos diena, kurią džiugu praleisti kartu su šeima. Nebent mes galime pasiūlyti kažką, kas paskatins mokinius nuoširdžiai ir kūrybingai atšvęsti šią ypatingą Lietuvai dieną.

Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos – daugiafunkcio centro geografijos ir istorijos mokytojas Gediminas Grėsius vasario 16-ąją pakvietė mokinius susirinkti netradicinei pilietiškumo pamokai. Pristatyti save pasauliui ir skleisti žinią, kad šiandien yra Lietuvos laisvės diena – toks buvo šios pamokos tikslas. „Skype“ pagalba buvo susisiekta su Indijos, Nigerijos, Gruzijos, Argentinos, Jungtinių Amerikos valstijų bei Naujosios Zelandijos mokytojais bei mokiniais. Kiekvieno „Skype“ skambučio metu mokiniai pristatė Lietuvą: pasakojo apie vasario 16-osios svarbą, dalykus kuriais Lietuva didžiuojasi, dainavo ir grojo skudučiais. Kiekvienas mokinys pasiruošė ir pristatė savo šalį perteikiant nepriklausomybės dienos svarbą visiems mums. Savo ruoštu, skirtinguose kontinentuose gyvenantys, skirtingas kultūras atstovaujantys mokiniai stengėsi suprasti kas mes, iš kur mes. Daugelis jų pirmą kartą išgirdo Lietuvos vardą, tačiau jiems buvo įdomu, jie pristatė savo šalį ir siekė surasti kažką bendro tarp labai skirtingų kultūrų. Vienas iš pamokos svečių, Juan Ignacio Fourment Karvelis, pristatė Argentinos lietuvių veiklą ir šioje šalyje gyvenančių išeivijos lietuvių meilę bei patriotiškumą.

Pedagoginiu požiūriu, vasario 16-osios pilietiškumo pamoka motyvavo ir skatino ugdytis anglų kalbos, geografijos, muzikos kompetencijas bei platų spektrą bendrųjų kompetencijų, tačiau kuo ji buvo svarbi mokiniams. Pasijusti pasaulio dalimi – pirmoji mokinių gauta žinia. Būdami nedidelė ir pirmąjį laisvės šimtmetį skaičiuojanti šalis, mes turime savitą kultūrą, papročius, kalbą, istoriją ir unikalumą. Su visu tuo mes esame įdomūs pasauliui – kur kas didesnėms šalims, kurių vaikams įdomu atrasti kas mes ir kuo mes ypatingi. Išgyventi bendrystę ir pasitikėjimą – antroji pilietiškumo pamokos žinia. Nei vienas virtualus susitikimas nebuvo viešojo kalbėjimo egzaminu, nes mokiniai jautė kad ten, kitapus ekrano, yra vaikai norintys susipažinti. Jų pasiruošimas, drąsa, susidomėjimas, noras pažinti leido pajausti tautiškumo dvasią. Visi labai stengėsi, buvo pasiruošę ir norėjo išgirsti, suprasti vieni kitus. Laisvė verta švęsti – trečioji pilietiškumo pamokos žinia. Kiekvieno virtualaus susitikimo metu skambėjo sveikinimai Lietuvai. Kiekvieną kartą skambėjo žinia, kad tai svarbiausia diena – mūsų Laisvės diena. Mokiniai jautėsi svarbūs, nes svarbi Lietuva, nes svarbi Laisvė leidžianti mums būti Pasaulio dalimi.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content