Piliakalnių metams – tautosakos festivalis ,,Senolių godos. Piliakalnių legendos“

Kaune šurmuliuojant pavasario mugei, į Lėlių teatrą rinkosi Kauno ir Vilniaus mokyklų mokiniai ir mokytojai. Tradicinis, jau dešimtą kartą organizuojamas tautosakos festivalis ,,Senolių godos“, šiemet skirtas piliakalnių metams paminėti.

Kauno jaunųjų turistų centre vyko ne vienas renginys skirtas piliakalnių temai. Mokiniai piešė piliakalnius, gamino jų maketus, kūrė eilėraščius, rinko medžiagą apie mažiau žinomus piliakalnius. Vilniaus ir Kauno jaunųjų turistų centruose vyko legendų inscenizavimo konkursas „Piliakalniai legendų skambesy“. Geriausiai pasirodžiusios miestų komandos buvo pakviestos dalyvauti festivalyje „Senolių godos. Piliakalnių legendos“.

Pilnutėlėje Kauno lėlių teatro salėje dalyvius pasveikino festivalio koordinatorė, Kauno jaunųjų turistų centro metodininkė Dalina Galskienė. Ji pasidžiaugė, kad  mokinukus atlydėjo ne tik mokytojai, bet ir gausus būrys tėvelių bei senelių, kuriems svarbu, kad jų vaikai įsitrauktų į kūrybinius projektus ir turiningai leistų savo laisvalaikį. Renginį pradėjusi nuo gražios legendos apie Kaune gyvenusią vaidilutę Aleksotą, vedančioji pakvietė Vilniaus Viršuliškių kraštotyros- etnokultūros būrelį pristatyti Vilniaus Pilies ir Kreivojo kalno legendas. Pasipuošę gražiais autentiškais tautiniais kostiumais, Vilniaus ,,Ryto“ progimnazijos kraštotyrininkai nupynė legendų ir liaudies dainų pynę. Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos kraštotyros būrelis papasakojo Pilaitės piliakalnio vaiduoklio istoriją. Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijos kraštotyrininkų programoje buvo Lukavos piliakalnio legenda. Visus sužavėjo Kauno jaunųjų turistų centro etnokultūros būrelio ir ,,Vyturio“ gimnazijos mokinukų muzikinė inscenizacija apie Prelomciškės (Eglynų) piliakalnį. Alytaus piliakalnio legendą jautriai suvaidino Kauno Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos mokiniai. Mažieji Rokų gimnazijos mokinukai nustebino savo kūrybingumu bei originaliai pristatyta Šatrijos piliakalnio legenda.

Vertinimo komisija, įvertinusi mokinių pasirodymus, skyrė įvairias nominacijas. Niekas nebuvo nuskriaustas – komandos apdovanotos atminimo prizais, diplomais bei saldžiais prizais, o mokytojai – padėkomis. Žiūrovai negailėjo aplodismentų.

Tautosakos festivalio „Senolių godos. Piliakalnių legendos“ renginiai parodė, kad Lietuvoje yra nemažai savo praeitį gerbiančių, neabejingų savo šalies tradicijoms ir istoriniam kultūriniam paveldui vaikų ir jaunimo, kurie moka gražiai tai įprasminti piešdami, vaidindami, dainuodami, šokdami, kurdami bei prasmingai leisdami laiką po pamokų ar atostogaudami.

Rasa Mazurevičienė

Kraštotyros būrelio vadovė

Kauno jaunųjų turistų centras

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content