Naujovės Šančių mokykloje

Mokykla 2018–2019 m. m. sieks dviejų krypčių įgyvendinimo:

Visos dienos mokykla ir technologijų krypties mokykla

Įgyvendindama technologinės krypties ugdymą Kauno Šančių mokykla daugiausia dėmesio skirs IKT panaudojimui pradiniame bei pirmos pakopos pagrindiniame (5–8 klasių) ugdyme.  Jau šiais mokslo metais (2017–2018 m. m.) mokykloje vyko integruotos pradinių klasių ir IKT pamokos mokantis įvairių dalykų: lietuvių kalbos, matematikos, pasaulio pažinimo.

2018–2019 m. m. savo mokiniams pasiūlysime naują, unikalų mokymo būdą — „iMO“ interaktyvius kubus. Tai leis vaikams mokytis judant. Naudojant interaktyvius kubus „iMO“ galima taikyti aktyvius mokymo metodus mokantis matematikos, kalbų, balansinių pratimų ar sprendžiant galvosūkius.

Mokykloje jau yra dvi planšetinių kompiuterių klasės, dvi stacionarių kompiuterių klasės, „iMO“ kubų klasė,  Interaktyvios grindys, kurios  turi didelę edukacinę vertę. Grindys padarytos taip, kad vaizdo paviršius reaguoja tik į specialius rašiklius, todėl vaikas gali užsilipti ant vaizdo ir programa niekaip nereaguoja ir netrukdo edukacinio proceso. Programavimo pradmenų mūsų mokyklos mokiniai jau pradeda mokytis su išmaniaisiais robotukais.

2018–2019 m. m. dar bus įsigyta 3D klasė ir laboratorinė įranga „Neulog“.  3D turinį sudaro interaktyvūs 3D objektai fizikos, chemijos, biologijos, geografijos, matematikos pamokoms. Visi turinio objektai neturi jokių tekstinių ar garsinių elementų, todėl kiekvienas mokytojas gali prisitaikyti šiuos objektus pagal dėstomą dalyką, klasę ar vaikų gebėjimus. Laboratorinė įranga „Neulog“  padės vaikams pažinti pasaulį: jiems visada kyla klausimų, jie visada klausia, kodėl, kaip ir iš ko? Atsakyti į šiuos klausimus galima dvejopai: tiesiog pasakyti, kad taip yra, ir viskas, arba jiems parodyti. „Neulog“ laboratorinė įranga yra būtent tai – mokytojas gali parodyti, kaip ir kodėl veikia fizikos, chemijos, biologijos ar kitokie fundamentalūs aplinkos dėsniai.

Šios inovatyvios ugdymo priemonės bus naudojamos tiek pamokų metu, tiek popamokinėje veikloje.

Visos dienos mokykla leis ne tik atlikti vaikams namų darbų užduotis, bet ir ugdyti mokinių kūrybinius gebėjimus, sudarant jiems sąlygas saviraiškai neformaliajame ugdyme, dalyvauti vykdomose programose, projetinėje veikloje ir kt. Vaikai mokykloje, jei tėvai pageidaus, galės būti užimti iki 18 valandos.

Mokykloje vykdomos programos: Tarptautinė programa „Zipio draugai“ (ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupės), Vaiko emocijų išraiškos kontrolės (VEIK) programa, „Lion‘s quest“ programos: „Laikas kartu“ (1-4 klasės) ir „Paauglystės kryžkelės“ (5-8 klasės).

Projektai: ŠMA projektas „Šiuolaikinio mokymosi aplinkų kūrimas“, Erasmus+ tarpmokyklinio bendradarbiavimo projektas „Galvok… veik… ir kurk geresnį Pasaulį“, SVEIKATIADA – respublikinis sveikos gyvensenos ugdymo projektas.

Veikia neformalaus ugdymo būreliai: Šokių būrelis, Dainavimo studija „Interliudija“, Kudirkaičių draugija. Sportinės veiklos: krepšinis, rankinis, kvadratas, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“, Šachmatų būrelis pradinių klasių mokiniams. Dailės būrelis, Dekoratyviniai rankdarbiai, „Eko dirbtuvės“, Informacinių technologijų būrelis pradinių klasių mokiniams, Anglų kalbos būrelis pradinių klasių mokiniams.

Visos šios numatomos naujovės ir jau vykdoma veikla buvo pristatyta Šančių bendruomenei per Atvirų durų dienas balandžio 17 – 19.

Atvirų durų dienas balandžio 19 vainikavo puiki šventė – koncertas mokyklos bendruomenei  ,,Spalvota jausmų pynė“.

Šventės metų direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktorės pareigas Violeta Čiuldienė pristatė bendruomenei numatomas įgyvendinti 20018/20019 m.m. inovatyvias ugdymo proceso kryptis ir Visos dienos mokyklos koncepsiją.  O direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurgita Sūnelaitienė ir mokytoja Ramunė Šmitienė drauge su mokiniais aptarė šiuo metu vykdomą tarptautinį Erasmus+ projektą ,,Galvok…Veik… ir kurk geresnį pasaulį“ .  Projekto dalyviai mokiniai papasakojo savo įspūdžius iš mainų programų Portugalijoje, Estijoje ir Ispanijoje. Vaikai džiaugiasi galimybe patirti įspūdžių ir susirasti draugų kitose šalyse.

Smagiausia, be abejo, buvo koncertinė dalis. Susirinkusius žiūrovus linksmino jaunieji atlikėjai nuo pirmokų  iki devintokų.  Vakarą nušvietė  mėlyna, geltona, raudona ir kitos spalvos: dainomis ir šokiais jas spalvino šokių  ir dainavimo studijų nariai. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui nuskambėjo ir daina ,,Brangiausios spalvos“ apie mūsų trispalvę vėliavą. Koncerto pabaiga – ir mažų, ir didelių bendra daina ir šokis ,,Svajonė“.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content