Siunčiama nuotrauka

Naujiena Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre: užsienyje gyvenantys lietuviai galės mokytis nuotoliniu būdu

Šiuolaikiniame pasaulyje internetas tampa neatsiejama mokymo(si) dalimi. O išmanieji įrenginiai palengvina mokymosi procesą ne tik mokiniams, bet ir juos mokantiems pedagogams. Didžiausias šių technologijų pliusas – galimybė mokytis nuotoliniu būdu. Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro (toliau – KSJMC) mokiniai, virtualios mokymosi aplinkos „Moodle“ pagalba, jau metus laiko gali mokytis ir neišėję iš namų. Siekiant atliepti Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos tikslą – stiprinti emigrantų ryšį su tėvyne, nuo rugsėjo mėnesio KSJMC mokytis nuotoliniu būdu galės ne tik nuolatiniai Lietuvos Respublikos piliečiai, bet ir lietuviai, kurie savo gyvenamąją vietą yra užregistravę užsienio valstybėse.

Mokymasis nuotoliniu būdu – patogus būdas pateikti informaciją ir mokymosi medžiagą mokiniams. ,,Moodle“ – visame pasaulyje žinoma ir pripažįstama kaip viena pažangiausių nuotolinio mokymosi aplinkų. Didžiausias šios sistemos privalumas – lankstumas, kuris leidžia skirtingiems mokytojams pasirinkti jiems labiausiai tinkamą mokymosi būdą, o mokiniams suteikia galimybę mokytis patogiausiu metu, patogiausioje vietoje.

KSJMC mokosi įvairaus amžiaus mokiniai: jaunimas ir suaugusieji. Dalis iš jų turi papildomų veiklų, augina vaikus ar dirba užsienyje. Todėl nuotolinis mokymasis jiems yra ypač patogus ir aktualus. Ne vienas mokinys džiaugiasi, kad gali dirbti, važiuoti į kitą šalį, skristi lėktuvu ir tuo pačiu metu mokytis (klausyti pamokų audio įrašų ar žiūrėti mokytojo pateiktą pamokos video medžiagą). Mokytis tokiu būdu kol kas gali tik nuolatiniai Lietuvos Respublikos piliečiai. Tačiau nuo naujų 2019-2020-ųjų mokslo metų (rugsėjo mėnesio) KSJMC tokį mokymosi būdą siūlys ir užsienyje gyvenantiems lietuviams.

Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija vertino KSJMC pasirengimą organizuoti mokymą nuotoliniu būdu mokiniams, laikinai ar nuolat gyventi išvykusiems į užsienį ir pageidaujantiems mokytis šiuo būdu. Vertinimo metu nustatyta, kad KSJMC turi visus reikiamus technologinius išteklius ir priemones, kad galėtų tinkamai organizuoti mokymą nuotoliniu būdu užsienyje gyvenantiems lietuviams. Toks mokymosi būdas, emigrantams, leis įgyti vidurinį išsilavinimą, o taip pat ir palaikyti ryšį su lietuviška švietimo sistema bei palengvins integraciją, jeigu jie nuspręs sugrįžti mokytis iš užsienio į lietuviškas mokyklas.

Gyvenantys užsienyje galės mokytis pilnai nuotoliniu būdu sinchronine arba asinchronine mokymo forma:

Sinchroninis nuotolinis mokymas(-is) – mokymo(si) procesas vyksta tuo pačiu metu realiame laike. Šiuo būdu vykdant nuotolinį mokymą dažniausiai naudojamos šios technologijos: vaizdo konferencijos, pokalbiai ir t. t.

Asinchroninis nuotolinis mokymas(-is) – savarankiškas mokymas(-is), naudojant mokymosi institucijos paramos sistemą. Šiuo būdu vykdant nuotolinį mokymą dažniausiai naudojamos technologijos: video įrašai, el. medžiaga, forumai, el. paštas ir pan.

Planuojama, kad nuotolinį mokymą sudarys tokios programos: pradinis, pagrindinis ir vidurinis ugdymas (ir suaugusiems), profesinio mokymo programos teorijos mokymo dalies mokymas, lietuvių kalbos, Lietuvos istorijos ir geografijos mokymas (lituanistinis švietimas). Taip pat nuotolinio mokymo programos bus plečiamos, atsižvelgiant į besimokančiųjų poreikius teisės aktų nustatyta tvarka.

Ateityje bus siekiama, kad tokiu būdu mokytis galėtų ne tik patys lietuviai, bet ir jų sutuoktiniai, kurie turi kitos šalies  pilietybę. Mokymas bus skirstomas į du etapus: pirmajame etape bus siekiama, kad mokinys suprastų ir kalbėtų lietuvių kalba, antrajame etape – skaitytų ir rašytų lietuvių kalba.

Šiuo metu KSJMC yra vykdomas nuotolinio mokymo kursas 5-12 klasėms, į ,,Moodle“ nuotolinio mokymo aplinką įkelta 1642 video pamokos, 675 kontroliniai testai. Nuotolinio mokymo sistema naudojasi 455 vartotojai, iš kurių 24 – mokytojai. Pamokos interaktyvios, mokinių darbai vertinami naudojant ,,Skype“ platformą ir elektroninį paštą. Kiekvienam mokomajam dalykui yra paruošta tiek pamokų, kiek reikalauja visas atitinkamos klasės ugdymo planas. Mokiniai konsultuojami ir vertinami, jie atlieka užduotis, gauna namų darbus ir t.t. Maždaug kartą per mėnesį mokytojo nustatytą dieną vyksta kiekvieno dalyko vertinamasis tekstas.

Mokymo centre dirbantys specialistai siekia prisitaikyti prie mokinių gyvenimo būdo ir suteikti jiems geriausias ir lengviausias sąlygas pabaigti mokyklą. Nuotolinis mokymasis – vienas iš patogiausių būdų mokytis ir įgyti išsilavinimą. Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras laukia visų, norinčių mokytis, tobulėti ir veikti.

Papildoma informacija el. paštu: info@ksjmc.lt

Kauno suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro administracija

Renginių kalendorius

Frankofonija_adaptacijos_fb event Frankofonijos mėnuo Kaune

2020-03-01

Šiai datai renginių nėra
Buvęs 1 iš 1 Kitas
Visi renginiai
 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  Maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketa
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  Teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  Įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  Kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  Paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  Aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  Įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamasis būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba
Skip to content