Metodinė-edukacinė valanda ,,Iš muziejaus archyvų: Salomėja Nėris – lietuvių kalbos mokytoja“

Saulėtą birželio rytą Kauno miesto mokyklų bibliotekininkų metodinio būrelio narės su kuratore, Kauno pedagogų kvalifikacijos centro bibliotekininke, Irena Valentukoniene  į metodinę-edukacinę-valandą rinkosi dar alyvomis kvepiančiame Palemone.

Jaukiame Palemono gimnazijos kieme visas pasitiko gimnazijos direktorė Ramunė Baniulienė. Pasidžiaugę gražiai sutvarkyta aplinka, jaukiomis gamtos klasėmis keliavome į Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinį, Salomėjos Nėries ir Bernardo Bučo namus-muziejų. B. Bučo suprojektuotas ir pastatytas namas dar iš tolo stebina unikalumu. Jame 1937–1940 m. gyveno ir kūrė dviejų menininkų šeima: poetė Salomėja ir skulptorius Bernardas. Čia jie augino ir savo atžalą – sūnų Saulių. Visų akį traukė Salomėjos bei Bernardo Bučų puoselėtas sodas, natūralūs gėlynai, kuriuose muziejaus darbuotojai stengiasi išsaugoti kuo daugiau autentikos…

Susėdusios jaukiame dar Salomėjos ir Bernardo sodintų obelų pavėsyje, dalyvavome edukacijoje „Iš muziejaus archyvų: Salomėja Nėris – lietuvių kalbos mokytoja“. Ją vedė muziejaus direktorė Ina Aleksaitienė. Sužinojome, kad poetė, buvo tokia lietuvių kalbos mokytoja, kuri švietė jau vien buvimu, savo asmenybe. Ji daug prisidėjo prie lietuvių kalbos puoselėjimo. Pasak Alfredo Franckaičio, Salomėja – lietuviškiausia iš praeities rašytojų. Įdėmiai klausėmės pasakojimo apie poetės šeimą, jos gyvenimą ir kūrybą. Tokioje autentiškoje aplinkoje ypač jautriai širdis jaudino skaitomi retai girdimi poetės eilėraščiai.

Refleksijos stotele tapo sustojimas prie autentiško S. Nėries ir B. Bučo stalelio po sena obelimi. Pakėlusios galvas aukštyn išvydome dvi dideles lauko terasas, iš kurių šio namo gyventojams atsiverdavo nuostabūs Lakštingalų slėnio bei Kauno marių pakrančių vaizdai. Mes keliavome apžiūrėti tų vaizdų iš arčiau.

Kauno marių regioniniame parke su čia augančia augmenija ir gyvūnija supažindino Palemono gimnazijos informacinio centro vedėja Vida Stepučinskienė.

Su didžiausio Lietuvoje dirbtinio vandens telkinio istorija, daugiau nei prieš 50 metų atsiradusiosiomis Kauno mariomis, supažindino Kauno „Vyturio“ gimnazijos bibliotekos vedėja Ona Kazakevičienė. Unikalus gamtos ir žmogaus kūrinys traukė akį ir žadino smalsumą.

Sužavėjo ir Vieškūnų piliakalnis, nuo kurio atsiveria nuostabi Kauno marių panorama. Stebėtinas faktas, kad šis piliakalnis Palemone stūkso jau šimtmečius, bet buvo atrastas tik 1992 metais. Pasigrožėjusios Kauno marių panorama su tolumoje matomu Pažaislio bažnyčios kupolu, pasivaikščiojusios akmenuota marių pakrante, linkėdamos viena kitai turiningos vasaros, atsisveikinome iki rudens, pažadėjusios čia būtinai dar sugrįžti rudenį.

 

Ona Kazakevičienė, Kauno „Vyturio“ gimnazijos bibliotekos vedėja,

Alė Spiridonovienė, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos bibliotekininkė

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content