Kviečiame moksleivius dalyvauti žmogaus saugos konkurse „Būk saugus“

,,Vilko Kartodromas“ kviečia bendrojo ugdymo mokyklų mokinius dalyvauti žmogaus saugos konkurse „Būk saugus.“ Renginys įvyks šių metų spalio 16 d., trečiadienį, 13 val., „Vilko kartodromo“ patalpose, adresu Kaunakiemio g. 5, Kaunas. Konkurse kviečiami dalyvauti 5 – 8 ir 9 – 12 klasių moksleiviai. Tą pačią mokyklą gali atstovauti abiejų amžiaus grupių komandos. Vieną komandą turėtų sudaryti 4 moksleiviai. Renginyje gali dalyvauti tiek mergaitės, tiek berniukai. Šį konkursą organizuoja Kauno pedagogų žmogaus saugos būrelis, todėl konkurso praktinės užduotys vaikams bus parengtos remiantis žmogaus saugos bendrąja mokymosi programa.

Mokiniai įgys daug naudingų žinių bei praktinių įgūdžių

Bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams skirto renginio „Būk saugus“ tikslas – formuoti moksleivių saugaus elgesio įgūdžius bei ugdyti gebėjimą naudotis pagrindiniais saugaus eismo įgyvendinimo būdais. Mokiniai konkurso metu išmoks orientuotis ekstremalių situacijų metu, naudotis visomis galimomis apsaugos priemonėmis bei užtikrinti savo ir šalia esančių žmonių saugumą. Tokiu būdu bus skatinamas mokinių įsitraukimas į savo ir šalia esančių žmonių saugaus gyvenimo kūrimą. Kiekviena komanda turės atlikti 4 užduotis. Moksleivių lauks šios užduotys: pirmos pagalbos užduotis, civilinės saugos užduotis, priešgaisrinės saugos užduotis ir saugaus eismo užduotis.  Užduotys komandoms bus diferencijuojamos atsižvelgiant į skirtingas amžiaus grupes (5–8 klasės ir 9–12 klasės). Užduotys vis dar yra ruošiamos, tad kokios jos bus, dalyviai sužinos tik konkurso metu!

Moksleivių lauks daug įdomių veiklų bei atminimo dovanos

Saugaus eismo praktinę užduotį vaikams praves „Lietuvos automobilių klubas“, Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“ bei Kauno apskrities VPK kelių policijos pareigūnai. Vaikai ne tik prisimins bei pagilins turimus saugaus eismo įgūdžius, bet ir pamatys galingus motociklus. Pirmosios pagalbos užduotį vaikams ves paramedikai bei KA-ringas darbuotojai. Trečiosios – priešgaisrinės saugos – užduoties metu moksleiviai turės atlikti Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnų parengtą užduotį. Ją įvykdžiusios komandos turės galimybę apžiūrėti ZBIKE elektrinius dviračius ir paspirtukus. Na, o paskutinę, civilinės saugos praktinę užduotį, moksleiviams pristatys ir praves DP60 pabėgimo kambario darbuotojai. Po privalomųjų užduočių „Vilko kartodrome“ mokiniai galės apžiūrėti specialiųjų tarnybų automobilius, sportinius ir kelioninius motociklus, sportinį automobilį, naujus BMW automobilius ir dviračius. Renginio pabaigoje klubų nariai ne tik papasakos apie šias transporto priemones, pademonstruos jų techninius sugebėjimus, bet ir mielai atsakys į visus moksleiviams iškilusius klausimus.

Planuojama, kad šiame įgūdžius lavinančiame ir smagių įspūdžių kupiname konkurse dalyvaus ne tik Kauno miesto moksleiviai, bet ir jų bendraamžiai iš Kauno rajono, Prienų, Kėdainių, Alytaus, Marijampolės mokyklų. Visą gausų moksleivių būrį vertins ir iš jų geriausius išrinks vertinimo komisija. Apie tarpinius atskirų rungčių rezultatus organizatoriai moksleivių komandas informuos individualiai, o pasibaigus renginiui, komisija susumuos ir pateiks bendrą 4-ų užduočių rezultatą. I–III vietų laimėtojai bus apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis. Jas gaus ir komandos, atlikusios visas užduotis. Mokinius konkursui rengusiems mokytojams bus įteiktos Kauno pedagogų kvalifikacijos centro pažymos.

Savo mokyklos komandą  užregistruoti galite el. paštu info@vilkokartodromas.lt. Laiške nurodykite atstovaujamos mokyklos pavadinimą, dalyvių vardus bei pavardes, amžiaus grupę (1 grupė: 5–8 klasės, 2 grupė: 9–12 klasės), taip pat dalyvius konkursui rengusio mokytojo vardą, pavardę, telefoną bei el. paštą. Registracija vyksta iki 2019 m. spalio 1 d. Apie gautą registracijos paraišką būsite informuoti el. paštu. Jums bus atsiųstas užduočių atlikimo žemėlapis ir kelionės lapai. Juos privalu atsispausdinti ir turėti konkurso metu. Negavus patvirtinimo registracija negalioja.

Norėdami gauti daugiau informacijos apie konkursą bei registraciją, kreipkitės į Liną Šembergę tel. +37061597159.

Skip to content