Kūrybinės dirbtuvės „Laikinosios sostinės virsmai“

2019 m. vasario 26 d. mokykloje vyko Kauno miesto mokyklų mokinių kūrybinės dirbtuvės „Laikinosios sostinės virsmai“. Šios kūrybinės dirbtuvės skirtos Laikinosios sostinės atminimo metams įprasminti. Kūrybinių dirbtuvių tikslas – ugdyti mokinių pilietiškumą, skatinant domėjimąsi miesto istoriniu ir kultūriniu paveldu.

Kauno, kaip Lietuvos laikinosios sostinės, kontekstas analizuotas plenarinio posėdžio metu. Vytauto Didžiojo universiteto Istorijos katedros profesorius, Kauno istorijos tyrinėtojas dr. Jonas Vaičenonis kvietė mokinius įsivaizduoti pokario realybę, kurios kontekste iš Vilniaus pasitraukusi Laikinoji Vyriausybė įsikūrė Kaune. Žmonių kasdienybė, buitis, įpročiai, poreikiai ir užsidegimas kurti Lietuvą, lėmęs 22 metus pažangos per kuriuos Kaunas tapo pažangia europine sostine. Politikas, visuomenės veikėjas, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Gediminas Budnikas skatino susimąstyti apie XX a. pradžios Lietuvos situaciją, šalies ekonominį, politinį bei socialinį kontekstą, kuriame veikė Laikinoji Vyriausybė, o jos veiklą rėmė daugybė iškilių to meto asmenybių, savo drąsa, užsispyrimu, kompetencija, materialiniu indėliu kūrusių Lietuvą. Kauno Maironio universitetinės gimnazijos mokinė, Maironiečių draugijos narė Saulė Navalinskaitė skatino susimąstyti apie Jono Mačiulio – Maironio gyvenimą ir kūrybą, įnešusią indėlį į Kauno bei visos Lietuvos dvasinį augimą ir tautinio tapatumo formavimąsi. Plenarinio posėdžio svečių pranešimus vienijanti tema – pilietiškumas ir įsipareigojimas kurti Lietuvą padėjo Kaunui tapti europine sostine ir sustiprino tautos tikėjimą Lietuva, įkvėpusį Nepriklausomybės kovoms ir leidusį neprarasti tikėjimo tautos suverenumu sunkiausiais Lietuvos istorijos puslapiais.

Kūrybinių dirbtuvių metu dešimt 4 – 9 klasių mokinių komandų gilinosi į Kauno istoriją, dabartį ir projektavo ateitį kūrybinių dirbtuvių metu. Renginyje dalyvavo komandos iš Kauno Motiejaus Valančiaus mokyklos – darželio (mokyt. R. Čebakovienė), Kauno Milikonių progimnazijos (mokyt. L. Minkevičienė, D. Grėbliūnienė), Kauno Bernardo Brazdžionio mokyklos (mokyt. Rūta Janušonienė), Kauno Simono Daukanto progimnazijos (mokyt. J. Sapiegaitė), Kauno „Santaros“ gimnazijos (mokyt. S. Poškuvienė ir R. Valackaitė–Pranckūnienė) bei Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos. Kuo unikalus Kauno, kaip laikinosios sostinės, laikotarpis; kokį Kauną matome ir kuriame šiandien; kuo išskirtinis Kaunas bus ateityje – tai svarbiausi diskusijų klausimai kūrybinėse dirbtuvėse. Atsakydami į juos mokiniai pasirinko vieną ir keturių temų: asmenybės, architektūra, mokykla, tradicijos. Savo atsakymus mokiniai apipavidalino naudodami IT įrankius idėjų vizualizavimui ir tradicines kūrybines priemones.

Kūrybinių dirbtuvių „Laikinosios sostinės virsmai“ dalyviai gilinosi į Kauno istoriją, bendradarbiaudami parengė ir pristatė kūrybinių dirbtuvių rezultatus. Renginys prisidėjo prie mokinių pilietiškumo ugdymo ir Laikinosios sostinės atminimo metų įprasminimo.

Jono ir Petro Vileišių mokyklos informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content