Siunčiama nuotrauka

Kitoks pasiruošimas Velykoms mokykloje

Velykos – tai viena seniausių lietuvių tradicinių švenčių, tai gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė, kuri buvo bene labiausiai laukiama jaunimo ir vaikų. Velykos vaikams buvo ypatingai laukiamas žaidimų, skanėstų ir įvairių pramogų laikas. Tėvai ar seneliai su vaikais šiai šventei ruošdavosi visą savaitę. Jie eidavo parsinešti sulos, skindavo ir rinkdavo įvairias žoleles, juodalksnio ar ąžuolo žieves, kurias naudodavo margučių dažymui. Rinkdavo samanas ir pirmąsias pavasarines gėles, naudojamas stalo puošimui… Deja, situacija paskutiniu metu pasikeitė: vaikai mieliau laiką leidžia prie kompiuterio ar televizoriaus, o vietoje tradicinių patiekalų renkasi šokoladinius kiaušinius.

Kauno Viktoro Kuprevičiaus pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo pradinių klasių mokytoja metodininkė Vida Katinauskienė, tęsdama tėvų ir mokyklos bendradarbiavimo tradicijas ugdymo įstaigoje, kartu su priešmokyklinės grupės tėveliais siekė vaikus sudominti Velykomis ir, mokytojos iniciatyva bei tėvelių pagalba, jų pasiruošimas Velykoms buvo kitoks.

Iki pat mokinių Velykų atostogų mokykloje visą savaitę kas ryt priešmokyklinio ugdymo klasėje vaikų laukė staigmena. Pirmadienio rytas prasidėjo pažintimi su buvusia mokyklos mokine Deimante Apalainyte. Manikiūro meistrė parodė vaikams, kaip dailai galima piešti ornamentus ir papuošti margučius. Vaikai turėjo galimybę praktiškai išmėginti savo jėgas ornamentikoje ir įvairiais ornamentais išmarginti margučius, išpieštus ant kiaušinių šablonų iš popieriaus. Atvykęs svečias taip pat pasidalino prisiminimais apie mokyklinį gyvenimą ir patarė vaikams, kaip elgtis tam tikrose situacijose.

Kitus rytus priešmokyklinukus klasėje pasitiko vaikų mamos su parengtomis įvairiomis kūrybinėmis užduotimis. Antradienį vaikai, padedant mamytėms, puošė kiaušinius pagamintus iš siūlų. Kartu bendradarbiaujant ir padedant vieni kitiems, iš šių pagamintų margučių visi kartu su dideliu džiaugsmu pasigamino Velykinę giriliandą ir papuošė klasę. Ši Velykinė girilianda visą savaitę vaikams primindavo, kad artėja puiki pavasario šventė.

Trečiadienio rytas buvo išskirtinis. Priešmokyklinio ugdymo grupės mokinio mama į klasę atsinešė vieną seniausių lietuvių liaudies styginių muzikos instrumentų – kankles. Dalis vaikų jų nebuvo matę anksčiau. Vaikai turėjo galimybę iš arti susipažinti su kanklėmis, jas paliesti ir išgirsti nuostabų skambesį. Mama grojo kanklėmis, dainavo, mokė vaikus lietuvių liaudies dainų apie Velykas. Visą dieną klasėje vyravo ypatingai gera nuotaika, vaikai dainavo ir džiaugėsi artėjančiomis Velykomis.

Svarbu pabrėžti, kad vaikai mėgsta eksperimentuoti ir ieškoti naujų kiaušinio marginimo būdų, todėl ketvirtadienio rytą vaikai mokėsi kitaip puošti margučius. Kartu bendradarbiaujant kelioms mokinių mamoms, į klasę atsinešė puodą, kiaušinių, daug svogūnų lukštų ir popieriaus, kurį vaikai smulkiai sukarpė. Vėliau visi kartu visas šias gėrybes sudėjo į kojinę, gerai užrišo ir virė. Su dideliu nekantrumu visi laukė, kada margučiai išvirs ir pamatys galutinį rezultatą. Išvirti margučiai buvo labai gražūs ir visi kartu nuoširdžiai džiaugėsi bendru darbu.

Penktadienio rytas prasidėjo priešmokyklinės ugdymo grupės mokinės mamos sekama Velykine pasaka. Velykinė pasaka labai sudomino vaikus, jos labai atidžiai klausėsi, aptarimo metu vaikai aktyviai dalinosi savo įspūdžiais. Vėliau vaikams buvo pasakojama apie Velykų medį, jo svarbą. Taip pat visiems kartu bendradarbiaujant, iš spalvotų dalių visi klijavo margučius, kuriais papuošė savo klasės Velykų medį. Visi vaikai, tėveliai ir mokyotja tikisi, kad po pavasario atostogų ras jį sužaliavusį. Visas penktadienio rytas vaikams sukūrė paslaptingai svajingą dienos nuotaiką, kuri tik dar labiau paskatino laukti Velykų šventės.

Visa ši savaitė visiems dalyvavusiems suteikė labai daug džiaugsmo ir neužmirštamų malonių emocijų, tai dar labiau susartino mokyklą su tėveliais ir vaikais. Labai smagu ir malonu, kad tėveliai, nepaisant užimtumo ir įtemptos dienotvarkės, randa jėgų ir skiria laiko vaikučių pažinimo ugdymui, dalyvauja klasės veiklose, rodo susidomėjimą mokykline ugdomąją veikla. Visa tai duoda puikių rezultatų ne tik pažinimui, bet ir asmenybės, jo kūrybiškumo lavinimui, bedruomeniškumo skatinimui. Tikimasi, kad ateityje tėveliai taip pat aktyviai prisijungs prie panašių bedrų veiklų, įrodydami, kad jiems svarbu, ką jų vaikai veikia mokykloje, o ne tik namuose.

Gražina Taujanskienė Kauno V. Kuprevičiaus pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės mokinės mama, Kauno kolegijos Humanitarinių studijų centro socialinės pedagogikos studijų programos ištęstinių studijų IV kurso studentė;

Vida Katinauskienė Kauno V.Kuprevičiaus pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja metodininkė.

Kaunas pilnas kultūros

1920x1080-MEDIATRAFIC-FRANKOFONIJA Frankofonijos mėnuo

2019-03-02

FB event cover-Teatro savaite-02 Kviečiame į TEATRO SAVAITĖS renginius visame Kaune

2019-03-14

Skandi_FB_EVENT_1920x1080px Skandinavijos dienos

2019-04-01

Šiai datai renginių nėra
Buvęs 1 iš 1 Kitas
Visi renginiai
 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  Maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, paraiškų priėmimo informacija
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  Teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  Įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  Kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  Paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  Aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  Įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamasis būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba