Ikimokyklinukai tarptautiniame projekte

Kauno lopšelis-darželis „Rokutis“ vykdo Erasmus+ projektą „Saulės nuspalvinti – jūros suvienyti“ (laikas: 2015-09-01 – 2018-08-31 d., partneriai: po vieną Danijos, Portugalijos, Rumunijos, Lietuvos ir dvi Guadelupės mokyklos; vaikų amžius – nuo 3-4 iki 11-12 metų). Pagrindinis projekto tikslas – ne tik pažinti kitus, bet ir susivienyti bendram kūrybiniam darbui, jungiant į vieną puokštę skirtingas bendruomenes, kalbas, kultūras. Tai transformacinis-kūrybinis projektas, apimantis muzikos, šokio, menų sritis.

Visų šalių vaikai kūrė savąjį projekto logotipo variantą,- jis buvo išrinktas balsavimo būdu. Partnerių  sutarimu buvo pasirinkta ir projekto daina – anglų kalba atliekama Lucky Dube „Different Colors, One Peoples“ („Skirtingos spalvos, visi mes žmonės“), kurią kiekvienas dalyvis būsimam susitikimui turėjo išmokti angliškai bei parengti vertimą savąja kalba. Taipogi kiekviena šalis pasirinko savo nacionalinį šokį, kurį pristatė bendro šokio kompozicijos parengimui.

Jungtiniam dainos ir šokio parengimui buvo organizuoti trumpalaikiai mokymai pedagogams Prancūzijos saloje Guadelupėje. Daina buvo atliekama net 7 kalbomis: visi dainavo pirmąjį posmą angliškai ir savąja kalba, o priedainį dainavome visi 7 kalbomis (anglų, danų, portugalų rumunų, lietuvių, prancūzų ir kreolų). Buvo parengtas ir bendras šokis kiekvienos šalies pristatytų nacionalinių šokių elementų pagrindu.

Grįžę į savo šalis su šiais parengtais dainos ir šokio modeliais, kartu su vaikais žiūrėjome parengtus šokio ir dainos vaizdo įrašus ir mokėmės patys tarptautiniais tapusių dainos ir šokio, taip rengdamiesi būsimai muzikinei stovyklai 2017 m. balandžio mėn. Gislev Friskole mokykloje, Danijoje. Į ją vyko po keletą vaikų iš kiekvienos šalies. Mūsų mažiesiems (ir jų tėveliams bei pedagogams) tai buvo rimtas iššūkis,- į savaitės kelionę 4 vaikučiai leidosi be tėvelių, lydimi tik pedagogų. Vaikai visą savaitę dalyvavo bendrose repeticijose, ruošėsi baigiamajam stovyklos renginiui – koncertui, kuriame dalyvavo ne tik projekto dalyviai, bet ir Gislev Friskole mokyklos ugdytinių tėvai, darbuotojai su šeimomis, vietos politikai, danų folkloro ansamblis. Mūsų ugdytiniai kartu su kitų šalių draugais mokėsi muzikinių improvizacinių žaidimų, keliavo po Daniją, susipažino su šalimi, jos kultūra, žmonėmis, svečiavosi danų šeimoje, apsilankė Hanso Kristiano Anderseno pasakų muziejuje ir t.t. Vaikai ir pedagogai patyrė daug įsimintinų akimirkų, kuriomis grįžę pasidalino su įstaigos bendruomene.

Tretieji projekto metai buvo skiriami meninės (dailės) kompetencijos plėtojimui. 2017 m. rugsėjo 28 d. – spalio 2 d. mūsų įstaigoje viešėjusių projekto dalyvių (pedagogų) tikslas buvo pasirengti kitai būsimai vaikų kūrybinei (menų) stovyklai Portugalijoje. Įstaigoje vyko mokymai – kūrybinės dirbtuvės „Mozaikos tiltas“, kuriuos vedė mozaikos kūrimo teorinius ir praktinius ypatumus įvaldę Daiva ir Kostas Klimavičiai (VšĮ „Kultūros kiemas“). Nauja veikla praturtino pedagogų meninę bei kalbinę patirtį, sutelkė visus vienybei, draugystei, bičiulystei, o bendro darbo rezultatas – mozaikos „Tiltas“ pasiliko mūsų įstaigoje ir puoš lauko aplinką.

Ir štai 2018 m. balandžio  8-14 d. Madeiroje (Portugalija) įvyko antroji vaikų kūrybinė stovykla, kurioje dalyvavo net 39 projekto vaikai ir pedagogai,- mūsų šalį atstovavo keturi l/d. „Rokutis“ ugdytiniai ir du pedagogai. Čia vaikai ir pedagogai turėjo galimybę praplėsti dailės technikos – mozaikos dėliojimo įgūdžius,- stovyklos Escola Visconde Cacongo  mokykloje  metu buvo kuriamas bendras projekto simbolius (jūrą ir saulę) vaizduojantis mozaikinis paveikslas.

Pirmą dieną vyko projekto dalyvių prisistatymai, tarpusavio santykių užmezgimas. Pradėjome kūrybinį darbą,- projekto dalyviams teko komunikuoti, derinti veiksmus, kartu ieškoti spalvinių ir techninių sprendimų.

Poilsio metu aplankėme Istorijos muziejų, Botanikos sodą, Teminį parką apie Madeirą, mažuosius pradžiugino galimybė atsigaivinti baseinų komplekse. Visus pakerėjo ypatingas gamtos grožis: kalnai, žydintys augalai, mėlyna jūra. Pažinome tradicijas, maisto kultūrą ir nuoširdų bendravimą. Projektas susilaukė ypatingo dėmesio iš žiniasklaidos, Madeiros miesto mero ir Švietimo ministerijos.

Unikalios tarptautinės stovyklos padėjo įgauti naują patirtį – sėkmingai atstovauti savo šalį ne tik su vyresniais, bet ir su priešmokyklinio amžiaus vaikais. Projekto nauda nepamatuojama – tai skirtingų bendravimas ir bendrystės atradimas, naujų kalbų, kultūrų, menų pažinimas, o svarbiausia – ne vien pažinimas, bet ir derinimas, jungimas, bendrų kūrybinių darbų įgyvendinimas. Viso projekto eigoje „skirtingi“ mums buvo ne išskyrimo, bet pasaulio turtingumo, įdomumo, kūrybinių galimybių gausos simboliu.

Na, aišku, buvo ir nelengvos savarankiškumo pamokos, bet didžiausias vaikų įvertinimas buvo tai, kad visi dalyvavusieji vienbalsiai mielai keliones pakartotų.

Šis projektas – ne tik pažintinis ir kūrybinis, tai – transformacinis projektas. Vaikams tai yra neišdildomi įspūdžiai, langą į platųjį pasaulį ir jų pačių galimybes atveriančios patirtys, o tėvams ir pedagogams – įvadas į naują mąstymą, naują santykį su pedagogika, pasauliu, vertybėmis, galimybėmis, pasirinkimais…

Fotoreportažas:

https://issuu.com/stoskiene/docs/madeira_prezentacija

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content