Siunčiama nuotrauka

Ikimokyklinukai tarptautiniame projekte

Kauno lopšelis-darželis „Rokutis“ vykdo Erasmus+ projektą „Saulės nuspalvinti – jūros suvienyti“ (laikas: 2015-09-01 – 2018-08-31 d., partneriai: po vieną Danijos, Portugalijos, Rumunijos, Lietuvos ir dvi Guadelupės mokyklos; vaikų amžius – nuo 3-4 iki 11-12 metų). Pagrindinis projekto tikslas – ne tik pažinti kitus, bet ir susivienyti bendram kūrybiniam darbui, jungiant į vieną puokštę skirtingas bendruomenes, kalbas, kultūras. Tai transformacinis-kūrybinis projektas, apimantis muzikos, šokio, menų sritis.

Visų šalių vaikai kūrė savąjį projekto logotipo variantą,- jis buvo išrinktas balsavimo būdu. Partnerių  sutarimu buvo pasirinkta ir projekto daina – anglų kalba atliekama Lucky Dube „Different Colors, One Peoples“ („Skirtingos spalvos, visi mes žmonės“), kurią kiekvienas dalyvis būsimam susitikimui turėjo išmokti angliškai bei parengti vertimą savąja kalba. Taipogi kiekviena šalis pasirinko savo nacionalinį šokį, kurį pristatė bendro šokio kompozicijos parengimui.

Jungtiniam dainos ir šokio parengimui buvo organizuoti trumpalaikiai mokymai pedagogams Prancūzijos saloje Guadelupėje. Daina buvo atliekama net 7 kalbomis: visi dainavo pirmąjį posmą angliškai ir savąja kalba, o priedainį dainavome visi 7 kalbomis (anglų, danų, portugalų rumunų, lietuvių, prancūzų ir kreolų). Buvo parengtas ir bendras šokis kiekvienos šalies pristatytų nacionalinių šokių elementų pagrindu.

Grįžę į savo šalis su šiais parengtais dainos ir šokio modeliais, kartu su vaikais žiūrėjome parengtus šokio ir dainos vaizdo įrašus ir mokėmės patys tarptautiniais tapusių dainos ir šokio, taip rengdamiesi būsimai muzikinei stovyklai 2017 m. balandžio mėn. Gislev Friskole mokykloje, Danijoje. Į ją vyko po keletą vaikų iš kiekvienos šalies. Mūsų mažiesiems (ir jų tėveliams bei pedagogams) tai buvo rimtas iššūkis,- į savaitės kelionę 4 vaikučiai leidosi be tėvelių, lydimi tik pedagogų. Vaikai visą savaitę dalyvavo bendrose repeticijose, ruošėsi baigiamajam stovyklos renginiui – koncertui, kuriame dalyvavo ne tik projekto dalyviai, bet ir Gislev Friskole mokyklos ugdytinių tėvai, darbuotojai su šeimomis, vietos politikai, danų folkloro ansamblis. Mūsų ugdytiniai kartu su kitų šalių draugais mokėsi muzikinių improvizacinių žaidimų, keliavo po Daniją, susipažino su šalimi, jos kultūra, žmonėmis, svečiavosi danų šeimoje, apsilankė Hanso Kristiano Anderseno pasakų muziejuje ir t.t. Vaikai ir pedagogai patyrė daug įsimintinų akimirkų, kuriomis grįžę pasidalino su įstaigos bendruomene.

Tretieji projekto metai buvo skiriami meninės (dailės) kompetencijos plėtojimui. 2017 m. rugsėjo 28 d. – spalio 2 d. mūsų įstaigoje viešėjusių projekto dalyvių (pedagogų) tikslas buvo pasirengti kitai būsimai vaikų kūrybinei (menų) stovyklai Portugalijoje. Įstaigoje vyko mokymai – kūrybinės dirbtuvės „Mozaikos tiltas“, kuriuos vedė mozaikos kūrimo teorinius ir praktinius ypatumus įvaldę Daiva ir Kostas Klimavičiai (VšĮ „Kultūros kiemas“). Nauja veikla praturtino pedagogų meninę bei kalbinę patirtį, sutelkė visus vienybei, draugystei, bičiulystei, o bendro darbo rezultatas – mozaikos „Tiltas“ pasiliko mūsų įstaigoje ir puoš lauko aplinką.

Ir štai 2018 m. balandžio  8-14 d. Madeiroje (Portugalija) įvyko antroji vaikų kūrybinė stovykla, kurioje dalyvavo net 39 projekto vaikai ir pedagogai,- mūsų šalį atstovavo keturi l/d. „Rokutis“ ugdytiniai ir du pedagogai. Čia vaikai ir pedagogai turėjo galimybę praplėsti dailės technikos – mozaikos dėliojimo įgūdžius,- stovyklos Escola Visconde Cacongo  mokykloje  metu buvo kuriamas bendras projekto simbolius (jūrą ir saulę) vaizduojantis mozaikinis paveikslas.

Pirmą dieną vyko projekto dalyvių prisistatymai, tarpusavio santykių užmezgimas. Pradėjome kūrybinį darbą,- projekto dalyviams teko komunikuoti, derinti veiksmus, kartu ieškoti spalvinių ir techninių sprendimų.

Poilsio metu aplankėme Istorijos muziejų, Botanikos sodą, Teminį parką apie Madeirą, mažuosius pradžiugino galimybė atsigaivinti baseinų komplekse. Visus pakerėjo ypatingas gamtos grožis: kalnai, žydintys augalai, mėlyna jūra. Pažinome tradicijas, maisto kultūrą ir nuoširdų bendravimą. Projektas susilaukė ypatingo dėmesio iš žiniasklaidos, Madeiros miesto mero ir Švietimo ministerijos.

Unikalios tarptautinės stovyklos padėjo įgauti naują patirtį – sėkmingai atstovauti savo šalį ne tik su vyresniais, bet ir su priešmokyklinio amžiaus vaikais. Projekto nauda nepamatuojama – tai skirtingų bendravimas ir bendrystės atradimas, naujų kalbų, kultūrų, menų pažinimas, o svarbiausia – ne vien pažinimas, bet ir derinimas, jungimas, bendrų kūrybinių darbų įgyvendinimas. Viso projekto eigoje „skirtingi“ mums buvo ne išskyrimo, bet pasaulio turtingumo, įdomumo, kūrybinių galimybių gausos simboliu.

Na, aišku, buvo ir nelengvos savarankiškumo pamokos, bet didžiausias vaikų įvertinimas buvo tai, kad visi dalyvavusieji vienbalsiai mielai keliones pakartotų.

Šis projektas – ne tik pažintinis ir kūrybinis, tai – transformacinis projektas. Vaikams tai yra neišdildomi įspūdžiai, langą į platųjį pasaulį ir jų pačių galimybes atveriančios patirtys, o tėvams ir pedagogams – įvadas į naują mąstymą, naują santykį su pedagogika, pasauliu, vertybėmis, galimybėmis, pasirinkimais…

Fotoreportažas:

https://issuu.com/stoskiene/docs/madeira_prezentacija

 

Kaunas pilnas kultūros

lingys100. “Jievaro tiltu atėjai į meną” – koncertas skirtas Lietuvos choreografo Juozo Lingio 100-ųjų gimimo metinių paminėjimui

2019-02-23

Šiai datai renginių nėra
Buvęs 1 iš 1 Kitas
Visi renginiai
 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, paraiškų priėmimo informacija
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamas būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba