Balandis – mėlynos spalvos mėnuo

Jau aštuntą kartą minime Pasaulinę autizmo supratimo dieną. Pirmą kartą ją paminėjome 2009 m. Kauno vaikų abilitacijos centre, o šiemet su nauja bendruomene – Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre. Ši proga jau tapo tradicija, todėl centro pedagogai, specialistai labai atsakingai ruošėsi šiai datai.

Balandžio 4 dieną svečiai, Kauno miesto ir rajono specialiųjų įstaigų pedagogai ir ugdytiniai, socialiniai partneriai, draugai, Kauno visuomenė rinkosi į Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro salę. Čia prasidėjo Pasaulinės autizmo supratimo dienos minėjimas.

Oficialiojo minėjimo metu sveikinimo žodį tėvų vardu tarė ugdytinio mama Jolanta Šemaliūnienė. Ji nuoširdžiai pasidžiaugė ugdymo įstaiga ir jos svarba, padėkojo darbuotojams, pedagogams, palinkėjo nepritrūkti jėgų, kantrybės, kūrybiškumo ir tikėjimo jų vaikais.

Mus sveikino Kauno miesto tarybos narė Rasa Šnapštienė. Miesto tarybos narė patikino, kad pastangos kurti KITOKIEMS vaikams saugią ir kūrybingą aplinką  visada pasiteisina.  Minėjime dalyvavo Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė Valerija Segalovičienė, buvęs mūsų centro psichologas, dabar dėstantis LSMU – Eugenijus Razgulin, LSMU sveikatos psichologijos III kurso studentės Agnė Mišeikaitė ir Justina Siaurusevičiūtė, labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ Kauno regiono padalinio atstovė Lina Samuolytė, UAB „Gudragalvis“ atstovė Kaune Daiva Bublienė, Kauno Kovo 11-osios mokyklos pavaduotoja ugdymui Laima Lukšienė.

Iškilmingo minėjimo metu svečių kalbas papuošė koncertiniai intarpai. Visus susirinkusius savo griežimu džiugino mūsų ugdytinio Motiejaus tėvelis – Ugnius Savickas. Jam akomponavo Algimantas Balčius ir mokytoja Nijolė Jasilionienė.

Su Kauno rajono Garliavos Jonučių progimnazijos pradinukais mes bičiuliaujamės ir vykdome jau 12 metų besitęsiantį projektą. Mokytojos Eglė Gailiūnienė ir Reda Zasčiurinskienė šiai progai parengė su  mokinukais koncertinį numerį.

Scenoje pasirodė ir  naujausi mūsų draugai – Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos pirmokai, kuriuos parengė mokytoja Rita Juodienė ir logopedė, specialioji pedagogė Asta Beleckienė.

Pasaulinės autizmo dienos paminėjimą užbaigė tautinis mūsų centro ugdytinių ansamblis, vadovaujamas muzikos mokytojos Redos Urnienės. Savo dainomis vaikai tarė visiems ačiū už dėmesį, sveikinimus, palinkėjimus, už gerą nuotaiką ir draugystę.

Po minėjimo prasidėjo įvairūs renginiai, skirti šiai progai:

  • dailės užsiėmimas „Pavasario spalvos“, kuriame mūsų centro ugdytiniai ir svečiai specialiais dažais dekoravo porceliano lėkštutes. Užsiėmimui vadovavo dailės mokytoja Aušra Pauzienė;
  • keramikos dirbtuvėlių užsiėmimas „Kepam molio sausainėlį…“. Šį užsiėmimą vedė centro ugdytinio Rimvydo mama – M. Juršytė-Pakštalienė. Vaikučiai dirbo su baltu moliu, minkė jį, kočiojo, po to kiekvienas išgavo jam gražiausią molinio sausainėlio formą;
  • sportinės estafetės „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“. Jose ugdytiniai demonstravo savo vikrumą, fizinį pasiruošimą, lenktyniavo ir varžėsi. Sportines estafetes sugalvojo ir parengė kūno kultūros pedagogai E. Gladkauskienė, J. Davalga ir L. Pužaitė.

Pasibaigus užsiėmimams visi vėl rinkosi į salę stebėti parodomosios kaniterapijos programos. Joje du dresuoti šuniukai demonstravo savo sugebėjimus, tuo pradžiugindami visą auditoriją.

Šios dienos dienotvarkė baigėsi eksponuojamų priemonių parodų pristatymu, diskusijomis ir retrospektyva.

Balandžio 5-ąją dieną Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centre apsilankė priešmokyklinio amžiaus vaikai su savo pedagogais. Jie apžiūrėjo savo būsimos mokyklos patalpas, klases, salę, aplankė buvusius draugus, dabar jau pradinukus, kartu dalyvavo renginyje „Sveika mokykla“.

Balandžio 6-ąją vyko „Atvirų durų“ diena ikimokyklinėje įstaigoje. Sveikinimo žodį tarė direktorė Raimonda Juknevičienė. Į svečius atvažiavo buvę centro ugdytiniai. Ikimokyklinukai parodė spektakliuką – muzikinę pasaką „Velykinis pyragas“. Čia irgi vyko keramikos dirbtuvėlių užsiėmimas „Kepu molio sausainėlį…“ ir pojūčių terapijos užsiėmimas „Eikit, vaikai, paklausyti“.

Pasaulinės autizmo supratimo dienos minėjimui centro pedagogai ruošėsi jau nuo metų pradžios: kaupė įvairią metodinę medžiagą, rašė stendinius pranešimus, vedė įvairias atviras veiklas, rengė projektus, gamino didaktines  – metodines priemones. Iš viso buvo parašyta 11 stendinių pranešimų įvairiausiomis temomis, pagaminta net 27 metodinės – didaktinės priemonės, skirtos ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams.

Surengtos 6 parodos:

  • vaikų, turinčių ASS piešinių paroda „Mano pasaulis“;
  • centro specialistų ir pedagogų stendinių pranešimų ir metodinių leidinių paroda;
  • centro specialistų ir pedagogų gamintų metodinių priemonių paroda;
  • centro ugdytinės Deimilės Kerevičiūtės darbų paroda „Mano pasaulis“;
  • Jonučių progimnazijos II klasės mokinių darbų paroda „Pavasario pranašai“;
  • vaikų tapybos ant vandens darbų paroda „Vandens pasakojimai“, kuri vyko

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje, vaikų literatūros skyriuje.

Parodos vyko visą mėnesį, lankytojų netrūko.

Balandžio 14 d.  Kauno pedagogų kvalifikacijos centre organizuotas seminaras „Vaikų su autizmo spektro sutrikimais ugdymas: svarbiausi sėkmės kriterijai“. Jame dalyvavo Kauno miesto ir Lietuvos mokytojai ir specialistai dirbantys su autizmo spektro sutrikimų turinčiais vaikais. Seminaro lektorės – psichologė Toma Malvicė. socialinės pedagogės Aušra Lukšienė, Violeta Lacitienė.

Balandžio 27 d. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje vyko projektas – seminaras „Visiems kitaip“. Jame dalyvavo Respublikos pedagogai ir specialistai, dirbantys su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais. Visi kartu turėjo galimybę dalyvauti teoriniame – praktiniame tiksliųjų ir gamtos mokslų užsiėmime  „Pasaulio gyvūnai“, kurį vedė Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro matematikos mokytoja, tiflopedagogė Rimvydė Bundzienė kartu su Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus edukacinio skyriaus vadove Lina Marmaite. Joms talkino Kauno Kovo 11-osios gimnazijos mokytojos, gamtos ir tiksliųjų mokslų metodinės grupės narės Alma Sotkevičiūtė, Alma Voskienė, Renata Varnienė ir Irena Gedminienė. Mokiniams labiausiai patiko praktinės komandinės užduotys, kurias turėjo atlikti Zoologijos muziejaus salėse. Mokytojai – praktikai galėjo pasidalinti savo gerąja patirtimi ugdant individualius mokinių gebėjimus, plečiant jų akiratį, tobulinti įvairių gebėjimų turinčių mokinių bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Gyvenimas turi prasmę, kai žmogus gali patirti ką nors nauja, kai ko nors laukia, viliasi, gali kurti. Tad tikime, kad projektas bus tęstinis. Dėkojame už bendradarbiavimą Kauno pedagogų kvalifikacijos centrui ir Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejui.

Balandžio mėnuo tikrai buvo darbingas ir produktyvus. Nuoširdžiai tikimės, kad mūsų geri norai pasidalinti savąja patirtimi bus priimti ir neliks be atsako.

Kauno Prano Daunio aklųjų ir silpnaregių centro direktorė Raimonda Juknevičienė

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content