Siunčiama nuotrauka

Apdovanotas „Metų Švietėjas 2018“

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras tęsia gražią tradiciją – kiekvienais metais organizuodamas šventę „Metų Švietėjas“, kurioje pagerbiami su Centru bendradarbiavę aktyvūs ir talentingi miesto pedagogai. Kasmet įvertinama pedagogų praktikų švietėjiška, metodinė veikla, inovacijų skleidimas siekiant ugdymo kokybės. „Metų Švietėjo“ titulas suteikiamas labiausiai tais metais nusipelniusiam Mokytojui.

Pasak centro direktorės Rasos Bortkevičienės, šių metų šventė ypatinga – ji vyksta Laikinosios sostinės atminimo metų pradžioje. Kauniečiams didelė garbė, kad Lietuvos Respublikos Seimas 2019-uosius paskelbė Laikinosios sostinės atminimo metais. Turime galimybę atsigręžti į tarpukario Lietuvos švietimo istoriją. Kaunas buvo vieta, kur dirbo šviesiausių švietimo žmonių būrys. Mes, šiandieniniai Kauno švietimo žmonės, didžiuojamės tęsdami jų pradėtus darbus. Juk savo valstybės istoriją kuriame kiekvienas iš mūsų! Istoriją kuria ir anksčiau „Metų Švietėjomis“ nominuotos ir apdovanotos mokytojos – Regina Beinorienė, Nina Burygina, Jolanta Vengalienė, Larisa Gražienė, Lina Boguševičienė, Zita Nėnienė, Sigita Dijokienė, Lina Viršilienė, Erika Kubilienė, Jūratė Slavinienė, Rima Kalinauskienė, Lina Kostiukovienė, Edita Rabizaitė, Asta Tamušauskaitė, Renata Dudzinskienė.

„Šiandien dėkojame mūsų kartos mokytojams už tarnystę ir jų neįkainojamas investicijas į rytojų. Gal po šimto metų Kauno miesto švietimo žmonės taip pat džiaugsis mūsų darbais. Dėkojame už kantrybę dirbant su moderniais vaikais ir bendraujant su be galo reikliais jų tėvais. Dėkojame už Jūsų  atliekamą misiją – nešti šviesą, tiesą, gerumą. Dėkojame, kad Jūs savo darbais garsinate mūsų Kauną. Mielieji kolegos pedagogai, tegul kiekviena Jūsų diena tampa galimybe Jums tobulėti, kurti, atrasti, dalintis, džiaugtis, mylėti“, – linkėjo renginio šeimininkė.

Kauno miesto mero pavaduotoja dr. Rasa Šnapštienė pasveikino šventės dalyvius, pasidžiaugė šiuo tradiciniu renginiu bei perdavė Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio sveikinimą.

Simboliška, kad 16-tąja „Metų Švietėjo 2018“ nominacija ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centro direktorės Rasos Bortkevičienės padėkos raštu apdovanojamas istorikas – Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos ir Kauno Kazio Griniaus progimnazijos istorijos mokytojas metodininkas Sigitas Nefas.

Nominantas 2018-iems metams rengė ir yra bendraautorius kvalifikacijos tobulinimo programų mokytojams pagal 2017 – 2019 metų kvalifikacijos tobulinimo prioritetus ir pagal jas vedė seminarus, edukacines išvykas istorijos ir kitų dalykų mokytojams.

Sigitas Nefas:

 • Kauno miesto istorijos mokytojų metodinio būrelio pirmininko pavaduotojas;
 • Lietuvos mokinių istorijos olimpiados miesto etapo vertinimo komisijos pirmininkas;
 • Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamino vertinimo komisijos narys Kauno miesto savivaldybėje bei organizacinės grupės narys Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje ir Kauno Kazio Griniaus progimnazijoje.

Sigitas aktyviai dalyvauja metodinėje ir  projektinėje veikloje. Kauno pedagogų kvalifikacijos centre organizavo Kauno miesto istorijos mokytojų metodinio būrelio inicijuotą istorijos mokytojų diskusiją „Siekiamybės ir galimybės įgyvendinant dalyko ugdymo turinį“. Dalyvavo ir rengė mokinius įvariuose projektuose, respublikinėse ir miesto konferencijose, olimpiadose, viktorinose, protų mūšiuose, konkursuose, akcijose, skaitė pranešimus istorine tematika.

Mokytojas aktyviai dalyvauja antikorupcinėje mokinių ugdymo veikloje. Rengė mokinius ir dalyvavo bei prisidėjo organizuojant Kauno pedagogų kvalifikacijos centro inicijuotuose antikorupciniuose renginiuose:

 • Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokinių Antikorupciniame protmūšyje;
 • skrajučių antikorupcijos tema konkurse „Mano dora, nekorumpuota Lietuva“;
 • vedė pilietiškumo pamokų ciklą „Būk sąžiningas“. Dalyvavo akcijoje „Aš renkuosi sąžiningą Lietuvą!“.

Tai kompetentingas, motyvuojantis, mokantis sudominti mokytojas, noriai besidalinantis savo kompetencijomis ir patirtimi su miesto pedagogais ir mokiniais.

Renginyje dalyvavo ir susirinkusiuosius sveikino LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Regioninės politikos analizės skyriaus vyriausioji specialistė Alma Valevičiūtė, Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir kultūros komiteto pirmininkė dr. Ina Pukelytė, pirmininkės pavaduotoja dr. Jūratė Elena Norvaišienė ir komiteto nariai, Tarybos narys prof. Jonas Audėjaitis, Kauno miesto mero patarėja Orinta Leiputė, administracijos direktoriaus pavaduotoja dr. Nijolė Putrienė, Švietimo skyriaus vedėjas Virginijus Mažeika, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Remigijus Stukas ir kiti garbūs svečiai.

„Metų Švietėjo 2018“ nominaciją pelnęs Sigitas Nefas nuoširdžiai padėkojo Kauno pedagogų kvalifikacijos centrui, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos direktorei Nijolei Šimkevičienei ir visam kolektyvui už tai, kad jo veikla buvo pastebėta ir įvertinta.

Nominantą pasveikino ir dovanas įteikė LR Seimo narės, Švietimo ir mokslo komiteto narės Aušros Papirtienės patarėja Rita Kybartienė, Kauno miesto savivaldybės atstovai, Vytauto Didžiojo universiteto Edukologijos instituto direktorė, doc. dr. Lina Kaminskienė. Visi šventės dalyviai taip pat  negailėjo šiltų plojimų ir sveikinimų.

Šių metų aktyviausi pedagogai buvo apdovanoti Kauno valstybinės filharmonijos bilietais į koncertus.

Kvalifikacijos centro direktorės R. Bortkevičienės padėkos raštai už švietėjišką misiją, nuolatinę inovacijų paiešką, prasmingą veiklą plėtojant pedagogų kompetencijas 2018 metais įteikti: Monikai Mažintienei, Kauno Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos metodininkei; Dovilei Spudienei, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos anglų kalbos mokytojai ekspertei; Simonui Šabanovui, Kauno Jono Jablonskio gimnazijos geografijos mokytojui ekspertui; Genovaitei Angelei Pažereckienei, geografijos vyresniajai mokytojai, I kategorijos gidei; Kristinai Katavičiūtei, Kauno 1-osios muzikos mokyklos smuiko mokytojai ekspertei; Reginai Žukauskienei Kauno menų darželio „Etiudas“ direktorei; Raimundai Žiulytei, Kauno pedagoginės psichologinės tarnybos direktorei; Natalijai Bankauskaitei, Kauno Panemunės pradinės mokyklos pradinio ugdymo vyresniajai mokytojai.

Šventės dalyviams Kauno pedagogų kvalifikacijos centras padovanojo visus sužavėjusį Artūro Noviko ir jo vadovaujamos džiazo mokyklos jaunuolių grupės „Jazz Iseland“ koncertą. Po renginio svečiai vaišinosi „Metų švietėjo 2018“ tortu. Renginį vedė aktorius Gintaras Mikalauskas.

Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė Laura Vaitkevičienė

 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  Maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, asmenų aptarnavimo kokybės vertinimo anketa
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  Teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  Įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  Kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  Paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  Aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  Įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  Įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamasis būstas
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga ir mobilizacija
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba
Skip to content