2016 m. birželio 5 d. netoli Zarasų, Gražutės regioniniame parke, vyko Lietuvos orientavimosi sporto čempionatas, kuriame per 450 dalyvių varžėsi dėl čempionų vardų vidutinėje trasoje.

Vyrų grupėje čempionu tapo dar pernai jaunimo grupėje startavęs Martynas Tirlikas (trenerė Irina Misiūnienė), trasą įveikęs per 35 min. 42 sek.

Sidabro medalis atiteko Jonui Vytautui Gvildžiui (trenerė Aušra Sidaravičienė), atsilikusiam 22 sek. Trečioje vietoje liko Simonas Krėpšta (OS klubas „Takas“), čempionui nusileidęs 51 sek.

Vyrų grupėje startavo 47 dalyviai, turėję įveikti 6,8 km su 20 kontrolinių punktų trasą.

Moterų elito grupėje čempione tapo Sandra Paužaitė (Alytaus „Dainavos“ klubas), trasoje sugaišusi 33 min. 6 sek. Atsilikusi 55 sek. antrąją vietą užėmė Kristina Rybakovaitė (trenerė Genovaitė Dambrauskienė), o trečiąją – Indrė Valaitė (Vilniaus „Ąžuolas“), čempionei nusileidusi 1 min. 46 sek.

Moterų grupėje startavo 25 dalyvės turėjusios įveikti 5,2 km su 15 kontrolinių punktų trasą

Martynas Tirlikas: „Pernai pirmą kartą tapau Lietuvos čempionu suaugusiųjų grupėje. Nugalėjau labai ilgoje trasoje. Bet šis iškovotas medalis brangesnis. Šiandien startavo visi stipriausieji lietuviai ir man pavyko juos nugalėti. Trasoje išvengiau didesnių klaidų, padariau tik keletą taip vadinamų „šiukšlių“ – nedidelių 5-10 sek. klaidelių. Gal ir ilgesnį prabėgimą pasirinkau ne visai vykusiai. Trasą pradėjau labai greitai. Bėgau vienas. Jaučiausi gerai ir nutariau nesitaupyti, spausti iki galo.“

Net šešis čempionato prizininkus paruošė trenerė Aušra Bartkevičienė. Jaunimo grupėje sidabro medalį iškovojo Kęstutis Nenartavičius, o bronzos medalis įteiktas jo broliui Tomui Nenartavičiui. Jaunių merginų grupės nugalėtoja tapo Deimantė Motiejūnaitė, jaunučių tarpe antrą ir trečią vietas užėmė Justė Skaisgirytė ir Ugnė Liegutė, o vaikų grupėje antrąją vietą iškovojo Tadas Dementavičius.

Jaunimo merginų grupėje Anelė Kerpauskaitė (tr. A.Sidaravičienė) užėmė 3 vietą, o vaikų grupėje Vytautė Kripulevičiūtė (tr. G.Dambrauskienė) iškovojo sidabro medalį.

Sveikiname sportininkus ir jų trenerius.