Siunčiama nuotrauka

SVARBU!!! Pastatų savininkams, naudotojams ir techniniams prižiūrėtojams

logotipasVykdydami priskirtas statinių naudojimo priežiūros funkcijas, atsižvelgdami į teisės aktuose nustatytus reikalavimus, įpareigojame Savivaldybės paskirtus bendrojo naudojimo objektų administratorius, daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų bendrijas, jungtinės veiklos sutartimi įgaliotus asmenis arba kitus daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų sprendimu ir sutartimi įgaliotus asmenis, taip pat teikiančias turto administravimo paslaugas įmones bei pastatų savininkus, naudotojus:

1. Nedelsiant patikrinti pastato bendrojo naudojimo objektų – laiptinių, palėpių, rūsių langų ir durų sandarumą bei įrenginius, skirtus vandeniui pašalinti nuo pastatų ir jų konstrukcijų (lietvamzdžius, latakus, įlajas, nuogrindas), kad būtų sumažinti šilumos nuostoliai bei apsaugotos pastato inžinerinės sistemos nuo užšalimo.

2. Nedelsiant atlikti sezonines dūmtraukių apžiūras statiniuose, kur įrengti šildymo įrenginiai (krosnys, židiniai), naudojantys kietąjį kurą. Iš dūmtraukių išvalyti suodžius, užtaisyti įtrūkimus ir plyšius, sutvarkyti kitus defektus bei imtis visų būtinų priemonių, reikalingų užtikrinti saugų dūmtraukių naudojimą šildymo sezono metu.

3. Žiemos sezono metu (esant dideliam šalčiui, gausiai pasnigus, tirpstant sniegui), nuolatinius pastatų būklės stebėjimus atlikti ne rečiau kaip kas dvi savaites. Nuolatinių stebėjimų metu patikrinti, ar nėra deformuotų laikančiųjų konstrukcijų ir stogo dangos bei lietaus nuvedimo sistemos (latakų, lietvamzdžių, įlajų, nuogrindos) defektų.

4. Stebėti sniego storį ir jo poveikį pastatui, prireikus imtis skubių veiksmų susikaupusiam sniegui ir ledui pašalinti bei susidariusiems varvekliams nudaužyti nuo stogų ir išorinių durų stogelių. Atliekant sniego, ledo ar varveklių pašalinimo darbus būtina laikytis darbo saugos reikalavimų, aptverti pavojingą teritoriją.

5. Jei yra pastebėti pastato konstrukcijų pokyčiai, nedelsiant atlikti jų remonto darbus, o nustačius deformuotas konstrukcijas, nedelsiant pašalinti jų priežastis ir imtis veiksmų, užtikrinančių saugų pastato naudojimą.

6. Nustačius pastato konstrukcijų galimos avarinės būklės požymius (STR 1.12.01:2004 1 priedas) nedelsiant kreiptis į statinių ekspertus ar ekspertizės įmones, kurios atlieka statinių būklės tyrimus ir nustato, ar esanti statinio konstrukcijų deformacija kelia pavojų, ar saugu statinį naudoti, taip pat gali pateikti rekomendacijas dėl avarinės būklės likvidavimo

Primename, kas šių darbų neatlikimas užtraukia administracinę atsakomybę. Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1893 straipsnio pirmoje dalyje yra nurodyta, kad statinių techninės priežiūros taisyklėse numatytų priemonių netaikymas, kai yra pavojinga statinio deformacija ir griūties grėsmė, užtraukia baudą nuo 289 iki 1448 eurų, o šio straipsnio antroje dalyje (statinių techninės priežiūros taisyklių nesilaikymas, išskyrus šio straipsnio pirmojoje dalyje nurodytą pažeidimą) – užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 57 iki 289 eurų. Lietuvos Respublikos statybos įstatymo 52 straipsnis numato juridinių asmenų atsakomybę už Statinių techninės priežiūros taisyklių nesilaikymą. Šio įstatymo 1 dalyje yra nurodyta, kad už statinių techninės priežiūros taisyklėse numatytų priemonių netaikymą, kai yra pavojinga statinio deformacija ir griūties grėsmė, skiriama bauda nuo 1448 iki 7240 eurų, o įstatymo 2 dalyje (už statinių techninės priežiūros taisyklių nesilaikymą, išskyrus šio straipsnio 1 dalyje nurodytą pažeidimą), skiriama bauda nuo 289 iki 1448 eurų.

Siekiant išvengti ekstremalių situacijų žiemos sezono metu, pasnigus ar tirpstant sniegui būtina stebėti, kad nesikauptų sniegas ir ledas ant pastatų stogų, o jam susikaupus – nedelsiant šalinti. Už varveklių pašalinimą atsakingi patys pastatų savininkai, naudotojai ir techniniai prižiūrėtojai. Taip pat šaltuoju metų laikotarpiu išauga gaisrų tikimybė dėl pastatuose eksploatuojamų netvarkingų kieto kuro krosnių, židinių, dūmtraukių, nesaugiai buityje naudojamų suskystintų dujų balionų. Draudžiama naudoti dujų balionų įrenginius aukštesniuose kaip dviejų aukštų gyvenamosios paskirties pastatuose (daugiau informacijos – www.vei.lt).

Žaliakalnio seniūnijos

vyriausioji specialistė Angelė Liekienė

Kaunas pilnas kultūros

Lasse Lecklin_Gražiausios branduolinės elektrinės Europoje XV-asis fotomeno festivalis „Kaunas Photo“

2018-09-01

champ-image Pirmasis puošybos Swarovski elementais čempionatas Lietuvoje

2018-09-22

Pagyvenusiu-zmoniu-menuo_plakatas_perziurai Spalis – Pagyvenusių žmonių mėnuo

2018-10-01

Šiai datai renginių nėra
Buvęs 1 iš 1 Kitas
Visi renginiai
 • Kontaktų paieška ir struktūra
  Kontaktų paieška ir struktūra
  Savivaldybės darbuotojų kontaktų paieška
 • Paslaugos
  Paslaugos
  Čia rasite savivaldybės teikiamas paslaugas
 • Transportas
  Transportas
  maršrutai, tvarkaraščiai, e. bilietas
 • Asmenų aptarnavimas
  Asmenų aptarnavimas
  Aptarnaujami padaliniai, paraiškų priėmimo informacija
 • Projektiniai pasiūlymai
  Projektiniai pasiūlymai
  Statinių projektų viešinimas
 • Kultūra ir turizmas
  Kultūra ir turizmas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Verslas ir finansai
  Verslas ir finansai
  Lengvatos verslui, leidimai, finansai ir mokesčiai, parduodamas turtas
 • Korupcijos prevencija
  Korupcijos prevencija
  Antikorupcijos komisija, kontaktai
 • Urbanistika
  Urbanistika
  teritorijų planavimas ir statyba, žemės sklypai, reklama
 • Civilinė metrikacija
  Civilinė metrikacija
  Santuokos registracijos apžvalga, informacija jaunavedžiams
 • Švietimas
  Švietimas
  įstaigos, ugdymas, premijos
 • Seniūnijos
  Seniūnijos
  kontaktai, paslaugos, naujienos
 • Socialinė apsauga
  Socialinė apsauga
  paslaugos, parama, būstas
 • Aplinka
  Aplinka
  aplinkos apsauga, švara, dviračių takai, gyvūnai
 • Sveikata
  Sveikata
  įstaigos, slauga, sanitarija, teisės aktai
 • Sportas
  Sportas
  įstaigos, konkursai, stipendijos, renginiai
 • Jaunimas
  Jaunimas
  Jaunimo reikalų taryba, projektai, organizacijos
 • Investicijos
  Investicijos
  Investiciniai projektai, strateginiai dokumentai, ES finansuojami projektai
 • Nevyriausybinės organizacijos
  Nevyriausybinės organizacijos
 • Renovacija
  Renovacija
 • Gyvenamasis būstas
  Gyvenamas būstas
 • zalia_ikona_pabegeliai
  Pabėgėlių integracija
 • Civilinė sauga
  Civilinė sauga
 • zalia_ikona_paveldas
  Kultūros paveldas
 • Viešoji tvarka
  Viešoji tvarka
 • Teisės paslaugos
  Teisinė pagalba