Siunčiama nuotrauka

Policija mini savo įkūrimo šimtmetį!

Spalio 2 d. Lietuvoje minima Policijos, Angelų Sargų diena.

Šiemet policija mini 100-ąsias savo įkūrimo metines. Lietuvos policijos tradicijos ėmė formuotis 1918m., o 1924 m. sausio 1 d. milicija oficialiai pervardyta į policiją. 1925 m. spalio 2 d. paskelbta policijos profesine švente ir pavadinta Angelų Sargų diena. Tradiciškai, minint profesinę šventę, pareigūnai organizuoja policijos ir visuomenės šventes, kurios kiekvienais metais vyksta vis kitoje apskrityje. Šiemet rugsėjo 29 d. šventė grįžo į Vilnių, į Katedros aikštę.

Nuo 1924 m. policijos organizacija ne kartą keitėsi. Iš pradžių policijos reikalus tvarkė Vidaus reikalų ministerijos Piliečių apsaugos departamentas. Vėliau jis buvo reorganizuotas ir 1935 m. sausio 1 d. įkurtas Policijos departamentas, kuriam priklausė viešoji arba tvarkos, geležinkelio, pasienio, privatinė ir vandens kelių policija. Kriminalinė policija veikė kaip atskira Valstybės saugumo departamento dalis.

Sveikindamas su profesine švente, policijos generalinis komisaras Linas Pernavas dėkoja už tikėjimą, kritiką, priekaištus, patarimus, siūlymus, nesusipratimus, idėjas ir palaikymą, nes tai yra dalykai, kurie kūrė Lietuvos policijos istoriją ir padėjo mūsų bendruomenei būti čia, kur dabar esame.

„Žengdami į antrąjį Lietuvos policijos įkūrimo 100-metį išlikite visuomet ryžtingi ir atsakingi, veržlūs ir kūrybingi. Didžiuokitės savo gerais darbais ir poelgiais, savo didelėmis ir mažomis pergalėmis, tikėkite savimi ir šalia esančiu“-sveikinime darbuotojams linki policijos vadovas Linas Pernavas.

Jau tapo graži tradicija, policijos dienos proga rengti šventinį koncertą, skirtą šiai datai paminėti. Šiemet, minint įkūrimo šimtmetį, policijos darbuotojai su šeimos nariais rinksis Kaune, Žalgirio arenoje. 21.30 val. koncertą transliuos LRT televizija.

Informacija paimta iš policijos internetinio tinklalapio – http://policija.lrv.lt/lt/naujienos/100-meti-svencianti-lietuvos-policija-moderni-ir-pasirengusi-padeti-zmogui-bei-valstybei-nuotrauku-galerija.

Skip to content