Portugalijoje oficialiai atidaroma „Kūrybiška Europa 2021-2027“

Šiandien Lisabonoje oficialiai pradedamas naujasis „Kūrybiškos Europos“ finansavimo laikotarpis. Hibridiniame dviejų dienų renginyje „Kūrybiškos Europos“ finansavimo laikotarpį 2021–2027 m. pristato Europos Komisijos pareigūnai bei šeimininkai – Europos Tarybai pirmininkaujančios Portugalijos kultūros ministras. Konferencijoje, kurioje dalyvauja ir kultūros viceministras Vygintas Gasparavičius, bus diskutuojama apie Europos kultūros sektorių išmoktas pamokas bei laukiančius iššūkius.
Naujuoju laikotarpiu kultūros projektams bus paskirstyta 2,44 milijardo eurų, 50 proc. daugiau nei 2014–2020 m. „Kūrybiškos Europos“ programą sudaro trys paprogramės – „Kultūra“, MEDIA ir tarpsektorinė paprogramė. Pastaroji kiek sustiprinta, jai atiteks 9 proc. programos lėšų, o pagal šią paprogramę bus finansuojama ir naujienų žiniasklaida taip atliepiant ES susirūpinimą medijų raštingumu bei siekį kovoti su melagienomis.
„Kultūros“ paprogramėje, kuriai skirta 33 proc. „Kūrybiškos Europos“ biudžeto, paskelbti trys kvietimai kultūros organizacijoms ir vienas mobilumui, tačiau organizacijoms pasirenkant atvykstančius talentus („i-Portunus“). Muzikos sektoriui stiprinti ir toliau bus vykdoma „Music Moves Europe“ iniciatyva, scenos menams – „Perform Europe“. Ir toliau bus teikiami ES apdovanojimai literatūros, architektūros, paveldo ir muzikos srityse.
Lietuvos kultūros organizacijų dalyvavimas „Kūrybiškos Europos“ programos „Kultūra“ paprogramėje pastaraisiais metais išaugo tris kartus, o vien per pastaruosius trejus metus kultūros organizacijoms paskirstyta daugiau nei 2,7 mln. eurų. Vieni aktyviausių programos dalyvių – Šokio informacijos centras, Kauno bienalė (projekto „Magic Carpets“ lyderiai), „Kaunas 2022“, Menų fabrikas „Loftas“, LMTA, Nidos meno kolonija, Lietuvos leidėjų asociacija. Ačiū jiems!
Naujoji programos 2021 m. darbotvarkė buvo priimta gegužės 26 d., su ja galite susipažinti ČIA. Specialiai mūsų naujienlaiškio skaitytojams – nuoroda, kurioje abi dienas konferenciją galėsite stebėti gyvai.

Paskelbti pirmieji kvietimai teikti paraiškas kultūros organizacijoms

Iki rugsėjo 7 dienos kultūros organizacijos gali teikti paraiškas pirmiesiems naujojo laikotarpio kvietimams:
– Bendradarbiavimo projektams;
– Europos tinklams;
– Paneuropietiškoms kultūros organizacijoms.
Nuo šiol visi ES finansavimo kvietimai vykdomi vieningai per rėmimo portalą, kur galite rasti išsamias gaires ir paraiškų dokumentus. Taip pat kviečiame į informacinį renginį apie paskelbtus kvietimus liepos 1 d. 15.30-17.00 val. Registracija nebūtina, bet labai prašome atidžiai perskaityti, kaip virtualaus renginio nepraleisti – ČIA.

Naujas, neįprastas „i-Portunus“ mobilumo kvietimas – organizacijoms

I-Portunus mobilumo programa, pradėjusi pilotinius kvietimus 2019 m., šiandien kviečia teikti paraiškas naujos kokybės kvietime „i-Portunus Houses“. Čia būtent organizacijos galės atsirinkti talentus ir jiems paprašyti finansavimo. Argi nenuostabu? Galėsite pritraukti geriausius jaunuosius talentus, nes būtent jų didžiausiam poreikiui ir sukurta „i-Portunus Houses“ schema.
TERMINAS> birželio 30 d.
Paraiškų teikimo portalas yra ČIA. 

Tarptautinis kvietimas „Menas būti sveikiems“

Meno ir kultūros veiklos sveikatos bei socialinėms paslaugoms kurti yra šio kvietimo dėmesio centre. Kviečiamos tarptautinės iniciatyvos. Tai ES finansuojamo ilgalaikio Šiaurės regiono šalių partnerystės projekto dalis.
Terminas: liepos 19 d.
Daugiau informacijos rasite ČIA.

„Perform Europe“ kvietimai scenos menams

„Perform Europe“ kviečia scenos menų organizacijas, kūrėjus, kolektyvus, festivalius, sales ir teatrus teikti paraiškas su idėjomis tarpudavio mokymuisi ir profesiniam bendradarbiavimui dviem etapais. Pirmojo etapo terminas – liepos 7 d. Atrinktos iniciatyvos antrame atrankos etape varžysis dėl 10 000 – 100 000 Eur paramos projektų įgyvendinimui. Iš viso bus paskirstyta 1,5 mln. Eur. Labai kviečiame susipažinti išsamiau ČIA. 

Kviečiame prisidėti prie kūrybinių industrijų mobilumo Šiaurės regione

Nordic dimension Partnerships Culture tinklas, kuriame yra Danija, Estija, Suomija, Vokietija, islandija, Latvija, Lietuva, Norvegija, Lenkija, Rusija ir Švedija, siekia suprasti ir įgyvendinti priemonę (finansavimo) kūrybinių industrijų profesionalų mobilumui. Tuo tikslu veikia platforma „On the Move“. Čia dedame nuorodą, kaip labai vertingą vasaros nuorodą į įvairius aktualius kvietimus: GEROS VASAROS IR DAUG JUDESIO BEI FINANSŲ!

Nauji kvietimai ir paraiškų teikimo terminai 

Paprogramė KULTŪRA:
https://ec.europa.eu/info/funding-tenders/opportunities/portal/screen/home 
Kaip gauti finansavimą:
https://www.eacea.ec.europa.eu/grants/how-get-grant_en
Visos ES finansuotos iniciatyvos (duomenų bazė):
https://ec.europa.eu/budget/fts/index_en.htm

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content