Atviri langai. Atmintis-1991

Į Naujuosius metus žengiama su naujomis idėjomis ir viltimi, besibaigiančiais 2020 metais, kiekvienas mūsų pavertė troškimu išlikti sveikais ir kaip galima greičiau gyvai susitikti renginiuose. Tik ką Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30 – mečiui Kauno bigbendas (vyr. dirigentas Jievaras Jasinskis) įgyvendino unikalų 3D projektą „Kovas“, kurį sukūrė kompozitorius dr. Jonas Jurkūnas, pasitelkęs aktorių Vytautą Anužį, vaizdo menininkus – Aureliją Maknytę, Igną Pavliukevičių (gruodžio 11 d. vyko tiesioginė transliacija internetu), o 2021 m. sausio 13 dieną jau prisiminsime Laisvės gynėjus, prieš 30 metų žuvusius ginant laisvą, tačiau dar gležną mūsų valstybę.

Koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ siekis – prikelti mūsų atmintį, išryškinti prieš 30 metų patirtas bei išgyventas emocijas, kurios gyvos ir pulsuoja mūsų liudijimuose. Sausio 13 dieną nesusitiksime žmonių jūroje, dėl šiandien patiriamų naujų iššūkių, kurie kaip ir prieš 30 metų – reikalauja bendrystės, vienybės ir susitelkimo. Tačiau kiekvienas galime uždegti savo prisiminimų žvakę ir mintimis nusilenkti Laisvės gynėjams, o koncertinė įstaiga „Kauno santaka“ istorinę sukaktį kviečia pasitikti nauju audiovizualiniu projektu „Atmintis-1991“.

Kūrinio autorius – tarpdisciplininio meno kūrėjas Džiugas Katinas, kuris vizualiai išryškins kompozitoriaus, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Vidmanto Bartulio (1954 – 2020) vokalinę – instrumentinę partitūrą „Rožinis“. Kompozitorius teigė, kad nors kūrinio pavadinime esama sakralinio kūrinio užuominos, reikšminga yra ATMINTIES linija, nes išėję žmonės ir jų darbai yra susiję su mūsų Tėvyne.

„Atmintis-1991“ – tai pirmasis ciklo „Atviri langai“ projektas, kuris sausio mėnesį skiriamas Laisvės gynėjams. „Naujas, virtualus projektas, kiekvieną mėnesį 2021 – aisiais metais ketina atverti langus muzikai, istorijai, pokalbiams, tarpdisciplininėms idėjoms, kuriose dalyvaus mūsų įstaigos kolektyvai – Kauno bigbendas, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“, Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“, – pirmąjį projektą ir jo tolesnę plėtotę pristatė koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ vadovas Vaidas Andriuškevičius.

„Išsaugoti atmintį. Leisk jiems išsaugoti atmintį. O, Dieve, leisk jiems išsaugoti atmintį…“ – tokiais Vidmanto Bartulio žodžiais ir muzika prasideda „karoliukų malda“, kurią Džiugo Katino audiovizualiniame kūrinyje atliks Kauno vokalinis ansamblis „Acusto“ (meno vadovas Kęstutis Jakeliūnas) ir Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ konsortui (orkestro ir kūrinio dirigentas Giedrius Vaznys).

Langas į audiovizualinio  kūrinio premjerą bus atvertas 2021 metų sausio 13 dieną 13.00 val. ir bus laisvai pasiekiamas YouTube platformoje, pavadinimu „Atviri langai. Atmintis-1991“, bei Koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ Facebook paskyroje.

Atminkime ir būkime stiprūs darbais ir vienybe kurdami savo valstybę.

https://youtu.be/emgrXLAWOw4

https://fb.me/e/3su5f0lHL

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content