2014-12-08 Kaune viešėję Vestfoldo apskrities savivaldybės Priežiūros valdybos nariai dalinosi patirtimi

Praėjusią savaitę Kauno miesto savivaldybėje viešėjo Norvegijos Vestfoldo apskrities savivaldybės Priežiūros valdybos nariai: Kjetil Holm Klavenes, Gaute Hesjedal, Janne Ekmann ir kt., kurie susitiko su Kauno miesto savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininku Simonu Kairiu ir Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos darbuotojais – savivaldybės kontroliere Žana Gasparavičiene ir jos patarėja Jovita Vasauskaite.

Susitikime buvo pasikeista informacija apie miestų partnerių savivaldybėse vykdomas kontrolės ir audito funkcijas.

Savivaldybės kontrolierė Ž. Gasparavičienė, pristatydama informaciją apie Kauno miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnybą, pažymėjo, kad pastaroji atskaitinga Savivaldybės tarybai, atlikdama išorės finansinius ir veiklos auditus, vadovaujasi Tarptautiniais audito standartais ir INTOSAI standartais. Kontrolės komiteto pirmininkas Simonas Kairys pabrėžė tarnybos ir komiteto bendradarbiavimo svarbą.

Norvegų kolegos supažindino su Vestfoldo miesto tarybos kontrolės ir priežiūros komiteto funkcijomis ir uždaviniais, kurie savo turiniu labai panašūs: tikrinamos savivaldybės mokymo ir ugdymo įstaigos, gatvių ir kelių finansavimo programos, kultūros ir sporto įstaigos, visuomenės sveikatos centrai, transporto skyriai, kuriuose atliekami finansiniai (teisėtumo) ir veiklos auditai.

Norvegijos kontrolės ir priežiūros komiteto nariai išreiškė bendrą nuomonę, kad tokie susitikimai labai padeda tiesioginiame darbe. Susitikime buvo pažymėta, kad nepriklausomai nuo šalies turtingumo ir išsivystymo, svarbiausias kontrolės ir audito tarnybų ir komitetų tikslas – savivaldybės turto ir biudžeto lėšų valdymo ir naudojimo priežiūra.

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content