2014-11-07 Kaune aptarti savivaldybių audito rezultatai

Kauno miesto savivaldybėje šių metų vasario mėnesį vyko konferencija, kurios metu buvo pristatytos LR valstybės kontrolės, Kauno apskrities, Elektrėnų, Ukmergės, Anykščių rajonų savivaldybių kontrolės ir audito tarnybų auditų strategijos. Ši konferencija surengta įgyvendinant LR Valstybės kontrolės ir Savivaldybių kontrolės ir audito tarnybų 2014-11-17 pasirašytas bendradarbiavimo sutartis ir atsižvelgiant į LR Viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymo 30 straipsnį, kuriame numatyta, kad viešojo sektoriaus subjekto metinių ataskaitų rinkinių ir (arba) viešojo sektoriaus subjektų grupių metinių konsoliduotųjų atask

Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės Kauno skyriuje lapkričio mėnesį vyko LR Seimo Audito komiteto išvažiuojamasis posėdis, kuriame buvo aptarta valstybinio audito ataskaita „Dėl savivaldybėse atlikto finansinio (teisėtumo) audito rezultatų“. Posėdyje buvo aptariamos audito metu nustatytos sisteminės problemos ir joms spręsti pateiktos rekomendacijos. Auditoriai konstatavo, kad savivaldybėms vis dar sunkiai sekasi lėšas ir turtą planuoti, apskaityti ir tvarkyti taip, kaip numato įstatymai, o dauguma savivaldybių skęsta skolose, stringa bendruomenėms svarbūs investiciniai projektai. Buvo diskutuota apie bendrą Valstybės kontrolės auditorių ir savivaldybių kontrolierių darbą atliekant savivaldybių finansinius (teisėtumo) auditus. Valstybės kontrolė pasiūlė įkurti savivaldybių audito darbo grupę Europos aukščiausiųjų audito institucijų organizacijoje EUROSAI.

Posėdyje dalyvavo Seimo Audito komiteto, Valstybės kontrolės, Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Savivaldybių kontrolierių asociacijos atstovai ir Kauno miesto savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto pirmininkas.

 

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content