Apdovanoti konkurso ,,Sveika gyva, Kalėdų viešnia! 2019“ nugalėtojai

Šį trečiadienį Kauno miesto savivaldybės Didžiojoje salėje šurmuliavo gausybė mokinių ir mokytojų. Vyko Kauno mokymo įstaigų aplinkos puošimo ir kalėdinių kompozicijų konkurso „Sveika gyva, Kalėdų viešnia! 2019“ apdovanojimų šventė.

Jau nuo lapkričio vidurio mokyklos ruošėsi šiam konkursui. Pagrindinė šių metų tema – Antuano de Sent Egziuperi (Antoine de Saint-Exupéry) citata – „Matyti galima tik širdimi. Svarbiausi dalykai nematomi akimis“ tarsi pratęsė Mažojo princo temą, kuri šiemet atsispindėjo Kauno Kalėdinės eglutės puošyboje. Rinktis buvo galima ir iš kitų temų: „Kalėdų žibintai“, „Ledo augalų pasaulis“, „Kalėdų planeta“.

Konkurse šiemet dalyvavo 41 miesto ugdymo įstaiga. Vieni pasirinko konkrečią pasiūlytą temą, kuri atsispindėjo tiek langų puošyboje, išorės apipavidalinime, tiek meninėse instaliacijose, kompozicijose mokyklos viduje. Kiti ėjo savitu keliu ir pasipuošė pačių pasirinkta tema, dar kiti – pasižiūrėjo į šį konkursą, kaip į puikią galimybę priminti apie ekologines ir vartotojiškumo problemas.

Net 20 mokyklų tapo nominacijos „Mokyklos aplinkos puošimo konkurso ,,Sveika gyva, Kalėdų viešnia! 2019“ laureatėmis, kitos mokyklas apdovanotos už originalius puošimo akcentus.

Įdomiausi darbai buvo atrinkti į Kalėdinių kompozicijų  parodą, kuri iki sausio 10 dienos vyksta Kauno pedagogų kvalifikacijos centre. Kūrybiškiausių darbelių autoriai taip pat buvo apdovanoti vykusioje šventėje. Renginio metu koncertavo VDU Muzikos akademijos studentai, tarptautinių konkursų laureatai akordeonistai Žygimantas Baltrūnas ir Donatas Butkus.

Idėja surengti Kauno moksleivių floristinių kalėdinių kompozicijų parodą daugiau kaip prieš 50 metų kilo Moksleivių aplinkotyros centrui. Jau tada siekta kilnių ekologinių tikslų – skatinti moksleivius puošti šventėms eglių šakeles, nenaikinant pačių eglučių. Iniciatyva ne tik prigijo, bet ir subrendo, tapo solidžiu, miesto ugdymo įstaigas vienijančiu projektu.

Konkurso globėjas ir rėmėjas yra Kauno miesto savivaldybė, koordinatorius – Švietimo ir ugdymo skyrius, organizatoriai: Kauno Antano Martinaičio dailės mokykla, Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir miesto dailės mokytojų metodinis būrelis.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti su visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.

Kauno bangelė
Skip to content