Valstybės atkūrimo šimtmečio proga Liudas Mažylis buvo paskelbtas Kauno Garbės piliečiu

Valstybės atkūrimo šimtmetį švenčiantis Kaunas nusilenkė profesoriui Liudui Mažyliui. Jis vasario 15-osios vakarą vykusios šventės metu buvo paskelbtas Kauno miesto Garbės piliečiu. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse taip pat buvo apdovanoti įvairiose srityse reikšmingais darbais ir pasiekimais pasižymėję kauniečiai.

„Giliai tikiu ir visuomet pabrėžiu, kad kiekvienas pasaulio miestas yra toks, kokie yra jo žmonės. Kaunas šiuo atžvilgiu yra nuostabus miestas, nes jo žmonės – darbštūs, pasitikintys savimi, pozityviai žiūrintys į gyvenimą ir dar, kas yra labai svarbu, visuomet pasirengę padėti tam, kam reikia pagalbos“, –  kalbėjo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Praėjusio ketvirtadienio popietę, 16 val., rotušėje vykusioje ceremonijoje už nuopelnus Kaunui ir Lietuvai, uolų ir sąžiningą darbą bei visuomeninę veiklą 3-iojo laipsnio Santakos garbės ženklais Kaunas apdovanojo Krepšinio mokyklos „Aisčiai“ trenerę Birutę Jankauskienę, Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius Nijolę Oną Lepeškaitę ir Dainių Svoboną, Lietuvos teatro ir kino aktorę Doloresą Kazragytę, bendrovės „Kauno tiltai“ generalinį direktorių Aldą Rusevičių, Kauno M. K. Čiurlionio draugijos narę, skulptorę, pedagogę Dalią Oną Palukaitienę, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrijos pirmininką Valentiną Jazerską ir daktarą, kunigą Saulių Paulių Bytautą bei Kauno krepšinio mokyklos trenerį Jurijų Fiodorovą. Choreografui, baletmeisteriui Vytautui Buterlevičiui buvo įteiktas 2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas.

Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvariniu medaliu už nuopelnus įtvirtinant Kauno miesto savivaldą, įgyvendinant pilietines iniciatyvas ir kuriant miesto įvaizdį apdovanoti Audra Liaudanskienė, Roma ir Simonas Galiniai, Dainius Babilas, Violeta Bakutienė, Regina Markevičienė, Dainuolė Kazlauskienė ir Ona Janutė Leonavičienė. Pasidabruotas J. Vileišio medalis įteiktas karo istorikui prof. dr. Valdui Rakučiui.

Kauno miesto simbolis – Tauriukas –  įteiktas muzikologei Alinai Ramanauskienei, o Kauno miesto mero padėkos raštai – kauniečiams Rimai Kazėnienei ir Aleksandrui Rave. Trims kauniečiams įteikti Gerumo kristalai. Šiemet Apdovanojimų tarybos sprendimu šie apdovanojimai atiteko asociacijos „Padedu augti“ vadovei Ingai Laukytei-Budrienei, dirbančiais su neišnešiotų naujagimių šeimomis. Už nuolatines socialines akcijas laureate tapo ir Daiva Valančiūtė. Trečiasis geradaris – Viktoras Jarmolovas, išsaugojęs jaunos merginos gyvybę ir pagarsėjęs kitais kilniais poelgiais.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skip to content