Siunčiama nuotrauka

Kauno tarpukario architektūros šedevrus įvertino Brno gyvenojai

Praėjusią savaitę įspūdingoje modernistinėje Brno viloje Stiassni (Čekijos respublika), atidaryta Kauno tarpukario architektūros paroda, kuri bus eksponuojama iki šių metų gruodžio 13 d.

Brno, garsėjančiame savo Bauhaus ir kitų modernistinės architektūros krypčių  paminklais, Kauno miestas pristatė unikalų viso Baltijos regiono mastu savo raidos laikotarpį, kai tapęs naujosios nepriklausomos Lietuvos valstybės sostine sparčiai plėtėsi, ir buvo vienu iš architektūrinio modernizmo Europoje centru.

„Laikinąja sostine tapęs Kaunas per 20-metį išgyveno svarbiausią savo istorinės raidos etapą: iš kuklaus mastelio carinės gubernijos miesto – karinės tvirtovės išaugo į europietišką centrą su įvairių tarpukario laikotarpio stilistinių tendencijų pastatais, valstybinės reikšmės objektais, kultūros ir švietimo židiniais, naujais gyvenamaisiais rajonais“, – parodos atidarymo metu kalbėjo mero pavaduotojas, liberalų atstovas Simonas Kairys.

Lietuvos ambasadorius Čekijoje Edvilas Raudonikis teigė, kad šis kultūrinis įvykis yra kvietimas Brno gyventojams atvykti į Lietuvą ir Kauną. Parodos autorius Gintaras Balčytis džiaugėsi, jog ši paroda dar kartą pabrėžia Kauno ir Brno bendrumus ir vietą Europos architektūrinio paveldo žemėlapyje. Renginį savo dalyvavimu pagerbė Brno miesto Tarybos kultūros komisijos pirmininkė Karla Hofmannova, o svečiams koncertavo muzikos ansamblis „Ainiai“ iš Kauno su specialia programa.

Kauno delegacija, vadovaujama mero pavaduotojo S. Kairio, kurios sudėtyje buvo tarybos narys Andrius Palionis ir Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus atstovė Vyginta Poderytė-Martinkienė, Brno susitiko su šio miesto savivaldybės paveldosaugos ir kultūros specialistais.

Vizito metu vyko dalykiniai susitikimai su Brno savivaldybės padalinių vadovais, taip pat – parodos iniciatoriaus ir autoriaus Gintaro Balčyčio paskaita „Kauno tarpukario architektūra“. Brno Technikos Universiteto Statybos fakultete vykusioje paskaitoje architektūros ir statybos studentams bei kitiems susidomėjusiems buvo pristatyta Laikinosios sostinės tarpukario modernistinės architektūros raida, jos išskirtinumas ir vieta Europinio kultūrinio ir architektūrinio paveldo žemėlapyje.

 

Viešųjų ryšių poskyrio informacija

 

Skip to content